Dziś chciałbym się z wami podzielić małym zestawem afirmacji, którzy przyda się przede wszystkim tym, którzy czuli, że nie mają prawa żyć i wpadli w schemat „niewidzialnego dziecka” (takiego, które stara się nie istnieć, nie przeszkadzać, nie wychylać się). Szczególnie będzie on trafiać do osób, którym narcystyczni lub toksyczni rodzice całkowicie zdeptali poczucie własnego ja.

Najważniejszy jest tutaj pierwszy akapit, który będzie skupiać waszą uwagę na tym, że jesteście i co z tego wynika :) Są to bardzo piękne w swojej prostocie afirmacje, które mogą poruszyć naprawdę głęboko skrywane emocje :)

„Ja, imię, mogę czuć, mogę być, mogę siebie wyrażać. Ja, imię, jestem. Jestem i mam prawo być. Mam prawo żyć, czuć i myśleć. Mam prawo odzywać się, mówiąc to, co myślę. Mam prawo być dokładnie taki, jaki jestem. To jest takie piękne, niewinne i cudowne, że ja, imię, jestem. Moje życie jest i zawsze było pięknym cudem. Przebaczam wszystkim, którzy próbowali ten cud zdeptać i umniejszyć.

Ja, imię, zwracam sobie wolność od walki o swoje życie, dobro, godność czy miejsce w świecie oraz całej bezsilności, jaka na tym wyrosła. Zamiast tego, dostrajam się do czystej świadomości mojej własnej, prawdziwej wartości. Pozwalam sobie trzeźwo, przytomnie i świadomie odbierać moją Boską wartość. Będąc świadomym, jakim pięknym cudem jestem ja i moje życie, mogę poczuć się dobrze, bezpiecznie, szczęśliwie, z ufnością wychodząc do świata.

Ja, imię, jestem cudem, który zasługuje na bycie kochanym, obdarzanym dobrem i wspieranym na każdym kroku. Ja, imię, mogę wychodzić do tego świata i ludzi, czerpiąc pełnymi garściami z całej Boskiej obfitości dobra, szczęścia, miłości i bogactwa. Ja, imię mogę cieszyć się życiem i śmiało korzystać z życia – jest to bezpieczne i niewinne. Mogę czuć się tak spokojnie, niewinnie, bezpiecznie i komfortowo, gdy korzystam z tego, co ma dla mnie ten świat i inni ludzie. Ten świat i inni ludzie mają dla mnie ogrom dobra, miłości, bogactwa, życzliwości, wsparcia i wielu, wielu różnych cudowności.”

Komentarze są zamknięte.