Cześć, mam na imię Łukasz i świadomym rozwojem duchowym zajmuję się od 2009 roku. Tak samo, jak u wielu innych osób – tym co mnie popchnęło na duchową drogę, było dojście do własnej granicy cierpienia. Czując się samotny, nieszczęśliwy, niekochany i beznadziejny pod każdym względem, w pewnym momencie poczułem, że po prostu muszę coś zrobić ze sobą. Tak zaczęła się moja wieloletnia przygoda z duchowością, która momentalnie stała się nie tylko narzędziem do poprawy swojego życia, ale także prawdziwą pasją. Jest to nieco dłuższa historia, więc jeśli jesteś jej ciekawy, zapraszam tutaj.

W duchowość wszedłem z jednym celem – chciałem sobie pomóc. Nie interesowało mnie ratowanie świata, ani uświadamianie na siłę innych ludzi, więc przez wiele lat moja duchowość kręciła się głównie wokół mnie samego i moich własnych problemów. W międzyczasie, gdy odbudowywałem swoją samoocenę i odkrywałem własny potencjał, coraz wyraźniej dostrzegałem, że najlepszą dla mnie drogą jest duchowa praca również z innymi ludźmi. Zawsze jednak podchodziłem do wszystkiego odpowiedzialnie, więc na to pozwoliłem sobie dopiero po ok. 8 latach pracy nad sobą, gdy poczułem, że mam już solidne fundamenty w postaci odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i dostatecznie czystych intencji do siebie i innych. Nie chciałem być jedną z tych osób, która ledwie czegoś liznęła, a już biegła zajmować się wszystkim i wszystkimi, tylko nie sobą :)

Na duchowej drodze stosowałem takie techniki jak:

 • medytacje, wizualizacje, kontemplacje, modlitwy
 • afirmacje – zarówno te pisane, jak i dekrety czy nagrania medytacyjne
 • regresing, rebirthing, harmonizacja półkul mózgowych, wypalanie węzłów i krzyży karmicznych, uzdrawianie duchowe
 • praca z wewnętrznym dzieckiem, budowanie dobrej relacji z podświadomością
 • praktykowanie uważności, samoobserwacja, korygowanie własnych nastawień
 • i wiele innych

To, czym się zajmuję w pracy nad sobą i z innymi, można nazwać „terapeutyczną duchowością”, gdzie korzystam z tego, co najlepsze w klasycznej psychologii i ezoteryce, jednocześnie odrzucając zbędne elementy (czyli np. ograniczenia psychologii wynikające z odrzucania sfery duchowej, jak i nieprzytomne odloty świata ezoterycznego). Uważam, że każdy człowiek aspirujący do rozwoju duchowego powinien przejść porządną terapię, podczas której m.in. ułoży sobie podstawy relacji ze sobą, nauczy się zdrowo obchodzić ze swoimi emocjami i umysłem czy nauczy się współpracować ze swoją podświadomością. W pracy z moimi klientami, pomagam więc przede wszystkim w uzupełnianiu tych braków, które stoją im na drodze do realizacji szczęśliwego życia w zgodzie ze sobą. Nie jestem fanem półśrodków i skrótów, więc nie oferuję magicznych i natychmiastowych rozwiązań. Co prawda pojedyncze zabiegi są w stanie od ręki rozwiązać niektóre problemy, ale z reguły będzie chodzić przede wszystkim o samodzielną, cierpliwą pracę, w której moja pomoc ma być bardziej wsparciem, niż fundamentem tego, co robisz :)

Czego możesz się spodziewać pracując ze mną:

 • Nikt nie będzie Cię oceniał, krytykował, zmuszał do niczego. Twój rozwój duchowy to Twoja sprawa i masz pełne prawo radzić sobie i podejmować takie decyzje, jakie zechcesz. Ja, mogę Cię do pewnych rzeczy zachęcać czy uświadamiać konsekwencje takich, a nie innych wyborów, ale absolutnie nie będę do niczego zmuszać, ani naciskać na cokolwiek.
 • Wspierająca, życzliwa i pełna akceptacji atmosfera. Nie mam kija w tyłku, ani też nie czuję potrzeby kreowania się na półboskiego guru, który schyla się łaskawie do maluczkich, którym pomaga, więc podczas rozmowy ze mną możesz się poczuć, jak na spotkaniu z dobrym kolegą czy przyjacielem. Lubię pożartować i uważam, że ciepła, przyjemna i luźna atmosfera, bardzo dobrze wpływa jak otwieranie się podświadomości, to też właśnie takiego klimatu możesz się spodziewać :)
 • Jedną z moich mocniejszych stron jest talent do rozgryzania skomplikowanych, poplątanych wzorców, emocji, mechanizmów w podświadomości. Sam byłem strasznie pogubionym i pełnym sprzeczności człowiekiem, więc całe lata intensywnego odkrywania mnóstwa zależności i uwarunkowań w sobie, sprawiły, że wyrobiłem w sobie odpowiednie umiejętności.
 • Przytomne, życiowe podejście do tematu. Podczas zabiegów ze mną możesz się spodziewać, że będziemy głównie mówić o emocjach, wzorcach i mechanizmach w podświadomości (a także o tym, jak one wpływają na różne sfery życia i co z tym zrobić), a niekoniecznie o fantastycznych wizjach, które niewiele wnoszą do zrozumienia siebie. Będziemy co prawda sobie w razie potrzeby mówić o poprzednich wcieleniach i innych ezoterycznych sprawach, ale w tym wszystkim zawsze najważniejszy będziesz ty – twoje uczucia, myśli świadomość, co się z tobą realnie dzieje.
 • W duchowej pracy odnoszę się bezpośrednio do Boga, czyli energii Miłości czy Wyższej Inteligencji. Nazywać można to dowolnie, ale generalnie nie pracuję z żadnymi pośrednikami, a już tym bardziej trzymam się z daleka od wszystkiego, co pochodzi od świata astralnego. Zawsze mocno dbałem o to, aby się nie podczepiać pod żadne byty czy dziwne struktury.
 • Dbam o czystość energetyczną własnego ciała, co jest istotne przy pracy z cudzą energią. Przez całe życie nie piłem alkoholu, nie paliłem, ani nie sięgałem po żadne substancje zmieniające świadomość. Od wielu lat nie jem mięsa, a nawet zrezygnowałem z kofeiny i teiny w jakiekolwiek formie (herbata, cola, itp.). Regularnie medytuję i oczyszczam świadomość.

Moje ulubione tematy, w których czuję się najswobodniej to przede wszystkim: szeroko pojęta samoocena i relacja ze sobą, związki partnerskie (i wszystko co się z nimi wiąże), relacja z Bogiem, światem i ludźmi, trudne dzieciństwo (narcystyczni rodzice) , podstawowe i zaawansowane niuanse duchowej praktyki.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o moim podejściu do rozwoju, zapraszam do poczytania bloga oraz licznych artykułów i poradników na stronie.

Wydałem również dwie książki o dwóch najważniejszych według mnie tematach w duchowości – podstawach samej praktyki oraz relacji ze sobą. Więcej szczegółów tutaj.