Dzisiaj mam dla Was całkiem sporą niespodziankę, a właściwie to nawet dwie :D

Pierwszą jest informacja, że od jakiegoś czasu pracuję nad książką, która ma stanowić przewodnik po fundamentach rozwoju duchowego – zbiór wszystkich najważniejszych informacji z naciskiem na praktyczną stronę rozwoju. Wytłumaczenie podstawowych pojęć, opis niezbędnych narzędzi i technik, ćwiczenia, przykłady i przede wszystkim mnóstwo moich osobistych wtrąceń odnośnie wszelkich niuansów pracy nad sobą – na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać, jak podejść do danej sprawy, itp. itd.

Obecnie mam za sobą jakieś 3/4 pracy, więc jestem bliżej końca niż początku, ale nie jestem w stanie jeszcze określić nawet przybliżonej premiery – wszystko zależy od ilości wolnego czasu i weny :) Książka docelowo będzie dostępna poprzez serwis Ridero, zarówno w formie e-booka, jak i w wersji papierowej.

Piszę o tym wszystkim w związku z niespodzianką nr 2. Otóż jeden z fragmentów książki jest według mnie na tyle istotny, że postanowiłem go udostępnić za darmo na mojej stronie. Jest to jeden z dłuższych rozdziałów, tłumaczący kompleksowo zagadnienia związane z afirmacjami. Czym są, jakie są ich formy, jak pracować z nimi, jak je tworzyć i dobierać pod siebie, na co uważać i wiele innych informacji. W formacie książkowym jest to ponad 30 stron tekstu, więc jest co czytać.

Taki kompleksowy przewodnik po afirmacjach chciałem stworzyć już dawno temu, zanim jeszcze zacząłem myśleć o porywaniu się na całą książkę. Mam wrażenie, że ogólnodostępne materiały dotyczące afirmacji, dość pobieżnie opisują temat, a wbrew pozorom przy pracy z tą techniką jest mnóstwo pułapek i przeróżnych niuansów na które trzeba uważać.

Jest to akurat jeden z cięższych do czytania rozdziałów, ponieważ zalewa czytelnika ogromem informacji, ale właśnie o to mi chodziło, żeby przekazać jak najwięcej praktycznej wiedzy, a nie tworzyć kolejny ogólny i lekki artykulik. Potraktujcie to więc jak praktyczne kompendium, a niekoniecznie relaksującą lekturę do poduszki :D

W samej książce na szczęście są też lżejsze rozdziały, ale akurat w przypadku afirmacji, jak chyba w żadnym innym temacie – musiałem przekazać po prostu ogrom informacji.

Przewodnik po afirmacjach znajdziecie tutaj.

Komentarze są zamknięte.