Jeśli chcesz dużo zarabiać, to poczuj się warty tych pieniędzy. Jeśli chcesz dostać milion dolarów, to sam poczuj się jak milion dolarów :)

Nie tylko sam stosunek do pieniędzy i wyobrażenia z nimi związane są ważne, ale przede wszystkim liczy się nasza samoocena (jak zresztą w każdym innym temacie).

Kluczem do urzeczywistnienia bogactwa jest odkrycie tego bogactwa w sobie, ale nie jako jakiś tam magiczny kawałek nas czy przepływ energii w naszym wnętrzu. Chodzi o coś więcej! Chodzi o świadomość tego, że to ja – cały ja – jestem tym Bogactwem. Jestem wartością dla tego świata, samo moje istnienie wnosi tą wartość dla ludzi i świata.

A skoro ja ubogacam świat swoim jestestwem, to jest to naturalne i oczywiste, że świat wzbogaca mnie tym, co też ma do zaoferowania. To jest naturalny, uczciwy przepływ.

Ja nie muszę się wysilać i tworzyć coś na siłę. Kiedy odkrywam i realizuje swoją Boską naturę, to samo bycie sobą, robienie tego co lubię i na co mam ochotę okazuje się być wartościowe. Nawet to, że sobie lekko i przyjemnie żyje jest jakąś wartością, ponieważ jest to inspiracja pokazująca „tak można żyć, jest to możliwe, Ty też tak możesz”.

Wychodzi więc na to, że sama już Wasza świadomość i jej przejawianie nawet tylko z myślą o sobie, może być wartością dla innych. To nie musi być typowa praca, to nie musi być konkretny czyn dla drugiego człowieka.

Tej wartości dla świata wnosicie dużo więcej niż się Wam wydaje. Często nawet nieświadomie i niecelowo wnosicie dużego dobrego samym podejściem, odpowiednimi słowami, sposobem bycia, naturalnością, subtelnym przejawem Boskich uczuć i wieloma, wieloma innymi rzeczami. I robicie to nieustannie, mimo Waszych małych i dużych ograniczeń, obciążeń oraz problemów.

Właśnie dlatego zasługujecie na dużo więcej niż wielu z Was się wydaje :) Gdyby to tylko ode mnie zależało, to bym Was obrzucał workami pieniędzy :)

Jesteście wspaniali, jesteście cudowni – im więcej z Was pozwoli sobie to poczuć, tym cudowniejszy będzie ten świat. Bogaćcie się i czujcie się Bogactwem – tego Wam życzę, szczególnie że im więcej Bogactwa przejawiacie, tym bardziej korzysta z tego świat, w tym ja sam :)

Komentarze są zamknięte.