Odpoczynek i relaks to coś niezwykle ważnego dla zdrowia i równowagi każdego z nas. Niezależnie od tego, ile macie spraw i problemów na głowie – trzeba zawsze znaleźć chociaż chwilę dla siebie.

Na chwilę zatrzymać się, powiedzieć stop tej całej gonitwie i stresowi. Wziąć głęboki wdech i na swobodnym wydechu poczuć tą ulgę, jak wszystkie napięcia i stresy z nas ulatują.

Możecie chociaż na te 5 minut odłożyć wszelkie sprawy, wszelkie stresy i problemy. Te 5 minut przecież to tylko kropla w morzu czasu, niczego nie stracicie robiąc tak krótką przerwę.

Niech to będzie taka chwila tylko dla Was. Posłuchajcie muzyki albo pokontemplujcie widok za oknem. Przez te 5 minut nie istnieje nic, poza Wami samymi. Cały świat zewnętrzny i jego problemy na chwilę przestają istnieć. Możecie odetchnąć i chłonąć ciszę, spokój. Jesteście tylko wy, tu i teraz, a nic innego nie istnieje i nie jest ważne.

Pozwalając sobie na takie krótkie przerwy co jakiś czas, nie tylko naładujecie bateryjki i wzmocnicie wewnętrzną równowagę, ale również z czasem nauczycie się zdrowego dystansu do życia i świata. Warto o tym pamiętać i o to zadbać :)

Na zdjęciu mój pies Charlie, w trakcie swojej leśnej kontemplacji :)

Komentarze są zamknięte.