Tekst medytacji:

Oddycham głęboko i spokojnie. Odprężam się i relaksuje. Z każdym wdechem i wydechem staję się coraz bardziej wyciszony i zrelaksowany.

Kiedy odliczę od 5 do 1 mój relaks pogłębi się i będę w medytacji. 5 4 3 2 1, jestem już w medytacji, czuję się miło, dobrze i przyjemnie.

Otwieram się na dobre relacje z ludźmi. Już teraz oczyszczam moje intencje względem innych ludzi.

Uwalniam się od przekonań i wyobrażeń, że relacje z ludźmi są dla mnie męczące i problematyczne. Uwalniam się od poczucia skrzywdzenia i od całego żalu, jaki miałem do innych ludzi. Przebaczam wszystkim ludziom, którzy mnie odrzucali, ranili, byli dla mnie niemili czy agresywni. Odpuszczam sobie całą złość i żal do ludzi za to, jak mnie traktowali w przeszłości.

Zasługuje na akceptacje i szacunek. Mam pełne prawo do akceptacji i szacunku, taki jakim jestem. To naturalne i oczywiste, że ludzie mnie akceptują i szanują, takiego jakim jestem. Na każdym kroku pozwalam sobie na to, aby być w pełni akceptowanym i traktowanym z szacunkiem. Przyzwyczajam się do tego, że ludzie mnie akceptują i szanują. Ludzie akceptują i szanują moje poglądy, akceptują i szanują mój sposób bycia i wyrażania się. Cieszę się, że jestem akceptowany i szanowany.

Zasługuje na dobre traktowanie przez innych ludzi. Przebaczam wszystkim, którzy woleli mnie źle traktować. Mam prawo być dobrze traktowany przez ludzi. To naturalne i oczywiste, że ludzie mnie dobrze traktują, że są dla mnie mili i sympatyczni. Na każdym kroku pozwalam sobie na to, aby być dobrze traktowanym przez ludzi. Przyzwyczajam się do tego, że ludzie mnie dobrze traktują, że są w stosunku do mnie mili i sympatyczni. Bardzo się cieszę z tego powodu.

Zasługuje na bycie zauważanym przez innych ludzi. Przebaczam wszystkim, którzy mnie ignorowali i traktowali jak kogoś nieważnego. Czuję się bezpiecznie i komfortowo z tym, że ludzie mnie zauważają i zwracają na mnie uwagę. Jest mi z tym miło, przyjemnie i dobrze. Mam prawo być zauważanym przez innych. To naturalne i oczywiste, że inni ludzie mnie zauważają, że interesują się mną, że liczą się z tym co myślę i czuję. Przyzwyczajam się do tego, że ludzie mnie zauważają i że traktują poważnie moje uczucia i potrzeby. Bardzo się cieszę z tego powodu.

Zasługuje na docenienie. Mam prawo być doceniany. To naturalne i oczywiste, że ludzie doceniają mnie, moją pracę, to jaki jestem. Zauważam, że ludzie chcą mnie doceniać. Na każdym kroku pozwalam sobie być docenianym przez innych ludzi. Przyzwyczajam się do tego, że ludzie doceniają mnie i moją pracę. Bardzo się cieszę z tego, że jestem doceniany.

Zasługuje na wsparcie od ludzi. Mam prawo otrzymywać pomoc i wsparcie od innych ludzi. To naturalne i oczywiste, że ludzie wspierają mnie, że chcą mnie wspierać z własnej i nieprzymuszonej woli. Pozwalam sobie być wspieranym. Cieszę, że ludzie mnie wspierają i że mogę polegać na innych ludziach. To całkowicie bezpieczne i korzystne dla mnie, kiedy korzystam ze wsparcia innych ludzi.

Zasługuje na przyjaźń i bliskie relacje z ludźmi. Przebaczam sobie, że odrzucałem dobre dla mnie relacje i zamykałem się na przyjaźń. Mam prawo tworzyć bliskie, przyjazne relacje z innymi ludźmi. Pozwalam sobie tworzyć bliskie, bardzo dobre relacje z ludźmi, otwieram się na to. To naturalne i oczywiste, że nieustannie poznaję nowych, cudownych ludzi i tworzę z nimi wspaniałe relacje. Bardzo się cieszę, że poznaję mnóstwo wspaniałych ludzi i tworzę tak cudowne relacje z nimi.

Zasługuje na dobro, bliskość, czułość i ciepło od innych ludzi. Mam prawo być obdarzany dobrem, bliskością, czułością i ciepłem przez innych ludzi. To naturalne i oczywiste, że ludzie obdarzają mnie dobrem, bliskością, czułością i ciepłem. Ludzie mają ochotę być w stosunku do mnie kochani, ciepli, mili i dobrzy. Pozwalam sobie przyjmować całą miłość, dobro, ciepło i czułość, jaką chcą mnie obdarzać inni ludzie. Zauważam jak wiele tego jest, jak bardzo ludzie chcą mnie kochać, jak bardzo chcą być dla mnie kochani, dobrzy, wspierający. Otwieram swoje serce na ludzi, otwieram całego siebie na ludzi i pozwalam sobie być obdarzany wszystkim co najlepsze.

Na każdym kroku oczekuję od innych ludzi wszystkiego co najlepsze. Czuję się bezpiecznie i komfortowo w relacjach z ludźmi. Czuję się akceptowany i szanowany. Czuję się doceniany i zauważany przez ludzi, czuję się przez nich wspierany. Czuję się chciany i kochany przez innych ludzi, czuję się obdarzany ciepłem, miłością i dobrem przez tych wszystkich wspaniałych, cudownych ludzi.

Jestem bezpieczny, jestem w porządku wśród innych ludzi. Jestem akceptowany i szanowany wśród ludzi. Jestem doceniany i zauważany, jestem wspierany zawsze kiedy tego potrzebuje. Jestem chciany i kochany. Jestem obdarzany ciepłem, miłością i dobrocią przez innych ludzi.

Koncentruje się teraz na swoim sercu i zwracam się do swojego wnętrza tymi słowami:
Przepraszam Cię kochany, że odbierałem Ci prawo do tego wszystkiego. Przepraszam Cię, że musiałeś tak wiele przecierpieć, że musiało spotkać Cię tak wiele złego. Kocham Cię i całym sercem przepraszam za całe cierpienie. To nie jest wina tych wszystkich ludzi, więc nie muszę już nakręcać się w poczuciu skrzywdzenia i żalu do nich. Biorę za siebie odpowiedzialność, biorę odpowiedzialność za krzywdy których doświadczyłem i przebaczam sobie to wszystko, zwracam sobie wolność od tego. Od dziś wybieram to co dla mnie najlepsze i najkorzystniejsze. Od dziś wybieram szczęście, spełnienie, miłość i wszystko co jest dla mnie dobre, miłe i przyjemne. Od dziś wybieram tworzenie dobrych, wartościowych relacji z innymi ludźmi. Od dziś wybieram siebie.

Zwracam sobie wolność od wszelkich negatywnych wyobrażeń na temat ludzi. Zwracam sobie wolność od poczucia skrzywdzenia, od żalu i złości. Zwracam sobie wolność od poczucia niesprawiedliwości i chęci odegrania się. Wybieram miłość, wybieram przebaczenie i odpuszczenie. Wybieram szczęście i spełnienie w relacjach z ludźmi.

Dobry Boże, oczyść proszę już teraz wszystkie moje intencje dotyczące ludzi i relacji z nimi. Wypełnij mnie swoją miłością i spraw, aby wszystko to co mnie blokowało i hamowało w tworzeniu wartościowych relacji, już teraz rozpuściło się w tej miłości. Powierzam Ci całego siebie i z ufnością oddaje się uzdrowieniu miłością. Niech się dzieje.

Wizualizuje sobie teraz że znajduje się obok dużej grupy bardzo różnych ludzi. Znajdują się tu kobiety i mężczyźni, ludzi młodsi i starsi, ludzie o różnych charakterach i sposobach przejawiania się. Wszyscy są zajęci rozmową ze sobą i jeszcze nie zauważyli mojej obecności.

Oddycham głęboko i spokojnie. Wychodzę do tych ludzi, na sam środek i witam się głośno i pewnie. Wszyscy milkną i kierują na mnie swój wzrok. Uwaga tych wszystkich ludzi jest skupiona tylko na mnie, a ja zauważam że czuję z tym całkowicie komfortowo i bezpiecznie. Czuję się pewnie i spokojnie. Czuję, że jest to dla mnie naturalne, że jestem właściwym człowiekiem we właściwym miejscu. Czuję się miło, komfortowo i swobodnie.

Mam coś do przekazania tym ludziom, więc przemawiam do nich, spokojnie i bez pośpiechu, na pełnym luzie. Mówię głośno i wyraźnie, w moim głosie czuć że jestem pewny siebie i tego co mam do przekazania. Zauważam, że ludzie Ci chętnie i zaciekawieniem słuchają tego, co mam im do przekazania. To co mówię jest ciekawe, wartościowe i zasługuje na wysłuchanie.

Po skończonej przemowie rozmawiam z każdą z tych osób z osobna. Przy każdej z nich, niezależnie od ich prowokacji czy sposobu bycia czuję się pewnie i swobodnie, czuję się naturalnie i dobrze ze sobą. Niezależnie od tego jakie są intencje tych osób, ja czuję się pewnie, bezpiecznie i swobodnie. Jest mi miło i przyjemnie nawiązując kontakt z tymi wszystkimi ludźmi. Sprawia mi to dużo przyjemności i satysfakcji.

Po skończonych rozmowach, część z tych ludzi przychodzi jeszcze do mnie – chcą mi pogratulować, pochwalić mnie, powiedzieć coś miłego. Ktoś przyniósł dla mnie miły prezent, a jeszcze ktoś inny chcę mnie przytulić i podziękować za to, że jestem. Jeszcze inna osoba chce mnie bliżej poznać i spotkać się prywatnie. Kolejne osoby przychodzą do mnie, a ja obserwuje co jeszcze miłego mnie spotyka z ich strony.

Czuję jak wiele dobra, miłości, wsparcia i akceptacji płynie od tych wszystkich ludzi. Wszystko jest takie naturalne, kochane i pełne ciepła. Czuję, że właśnie to jest moje naturalne środowisko, że właśnie to jest moje miejsce w świecie.

Moje miejsce w świecie jest wśród kochanych, wspaniałych ludzi.