Opis

Prawdziwa pewność nie ma nic wspólnego z zadufaniem w sobie czy przekonaniem o swojej nieomylności. Nie jest to też logiczna, mentalna pewność.

Boska pewność to stan w którym nasze uczucia i nasza świadomość pozwalają na widzenie pewnych rzeczy w jednoznaczny, czysty i niezaburzony sposób – takimi, jakie są. Czując, doświadczając naszą rzeczywistość z poziomu Boskiej świadomości, możemy być pewni naszych doświadczeń, ponieważ nie są one zaburzone przez żadne emocje, wyobrażenia, uprzedzenia, nieprzytomność, itp. itd.

Wzmacnianie pewności to budowanie zaufania do swoich uczuć, swojej intuicji i świadomości. Bez zaufania ta pewność będzie bardzo chwiejna i krucha.

Jak się przejawia zblokowanie

Brak zaufania do swoich odczuć, nadawanie innym większego autorytetu niż własnej intuicji, nadmierny sceptycyzm. Druga skrajność to nadmierna, nieuzasadniona pewność siebie, przekonanie o swojej nieomylności, brak przestrzeni dla pomyłek.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Brak zaufania do siebie, nadwyrężone zaufanie z powodu błędnych osądów i decyzji w przeszłości

Jak pracować: Uświadomić sobie jakie miało się wcześniej intencje do siebie, zauważyć że mając czyste intencje i będąc szczerym wobec siebie, mogę ufać sobie o swojemu postrzeganiu rzeczywistości.

***

Wzorzec: Przekonanie o swojej nieomylności, nadmierna pewność siebie

Jak pracować: Dopuścić do siebie możliwość, że możemy się mylić, wyobrażając sobie że jesteśmy nieomylni :) Zwrócić uwagę na to, czego się boimy w błędnych decyzjach i osądach, czemu nie dajemy sobie do nich przestrzeni. Co chcemy pokazać czy udowodnić innym?

Przykłady afirmacji

„Mogę ufać swoim odczuciom”
„Jestem niewinny i w porządku wobec innych, gdy czuję się pewnie wśród ludzi”
„Otwieram się doświadczanie rzeczywistości poprzez Boskie uczucia”