Opis

Bezstronność jest nam potrzebna, aby zachować obiektywność w każdej sytuacji i pozwolić naszej intuicyjnej mądrości działać bez ograniczeń i uprzedzeń.

Boska bezstronność otwiera nas na to, aby zawsze kierować się Najwyższym Dobrem swoim i innych, a nie np. interesami rodziny czy osobistymi sympatiami i antypatiami. Czyste serce bowiem nie porządkuje ludzi na lepszych i gorszych, swoich i obcych czy zasługujących i niezasługujących. Serce kieruje się tym co jest najlepsze i najkorzystniejsze dla wszystkich bez wyjątku.

Bezstronność nie polega też na drugiej skrajności czyli bezmyślnym wrzucaniu wszystkich do jednego worka i traktowaniu każdego tak samo. To nasza intuicyjna mądrość doskonale wie co, z kim i jak, więc najlepiej jest po prostu jej słuchać wychodząc po za nasze osobiste sympatie, ograniczenia i przekonania. Warto mieć na uwadze, że nasza intuicja dba przede wszystkim w pierwszej kolejności o nas samych, a dopiero potem całą resztę, więc kierując się nią nie zrobimy niczego wbrew sobie.

Jak się przejawia zblokowanie

Stronniczość, dzielenie ludzi na lepszych i gorszych, kierowanie się w relacjach z ludźmi ograniczającymi wyobrażeniami i nastawieniami.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Przekonanie, że musimy być wierni wobec grupy czy danych jednostek.

Jak pracować: Uświadomić sobie, że wierni powinniśmy być swojemu sercu, miłości czy Bogu – ślepa wierność wobec innych prowadzi tylko do uzależnień i ograniczeń.

***

Wzorzec: Tendencje do manipulacji, gierek z innymi ludźmi, żeby coś ugrać. Wkładanie innych w różne role na potrzeby tych gierek, co prowadzi do stronniczych zachowań.

Jak pracować: Oczyszczanie relacji z ludźmi, podnoszenie samooceny, uświadomienie sobie możliwości osiągania celów w zdrowszy sposób.

Przykłady afirmacji

„Otwieram się na Boską bezstronność”
„Jestem niewinny, bezpieczny i w porządku, gdy pozostaje bezstronny”
„Uczę się kierować miłością i intuicją w relacjach z ludźmi”