Jeśli chcemy być szczęśliwi to potrzebujemy w naszym życiu BMW. Nie chodzi jednak o posiadanie samochodu :D

BMW, czyli Bezpieczeństwo, Miłość i Wolność. :)

Są to najbardziej fundamentalne cechy w życiu każdego człowieka. Bez Bezpieczeństwa żyjemy w ciągłym poczuciu zagrożenia, stresie i napięciu, a to wykańcza psychicznie i fizycznie. Na dłuższą metę nie da się tak funkcjonować. Bez Miłości nasze życie jest jałowe i smutne, a nawet największe sukcesy i najciekawsze zabawki nie przynoszą satysfakcji. Z kolei Wolność jest konieczna do tego, abyśmy mogli być sobą, przejawiając swoją unikalność z zgodzie z własnym sercem. A tylko będąc sobą czerpiemy prawdziwą radość z istnienia.

Kiedy więc zastanawiasz się nad czym popracować, przyjrzyj się swojemu duchowemu BMW i oceń, czy przypadkiem nie masz poważnych braków w którymś z tych aspektów. Nie próbuj sobie tworzyć sztucznych protez, zastępując te fundamentalne cechy czymś innym, ponieważ to nie będzie działać. Nie możesz przehandlować Bezpieczeństwa na używki, a Miłości na uzależnienie od pracy. Twoja dusza będzie cierpieć i nie pogodzi się z taką wymianą, a im dłużej to będzie trwać, tym bardziej będzie ci to wychodzić bokami.

Czasami to jest trudne i bolesne, aby przyznać przed sobą jak duże dziury masz w swoich fundamentalnych potrzebach. Ta szczerość jednak jest konieczna, aby dać sobie przestrzeń do wykonania kroków we właściwą stronę i zmiany priorytetów na takie, które będą służyć otwieraniu się.

Miej też świadomość, że zdecydowana większość ludzi ma większe bądź mniejsze braki w swoim BMW (świat wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby tak nie było), także to żaden powód do wstydu.

Zastanów się też czy nie przekombinowujesz z różnymi swoimi celami i założeniami życiowymi, gdy tak naprawdę chodzi ci tylko o to, aby poczuć się po prostu bezpiecznym, kochanym i wolnym?

Komentarze są zamknięte.