FAQ czyli najczęściej zadawane pytania.

Potrzebuje pomocy, co mam robić?

Przede wszystkim warto by było zacząć od jakiegoś wprowadzenia w temat :) Jeśli piszesz do mnie wiadomość to napisz pokrótce coś o sobie – czy masz jakieś doświadczanie w pracy nad sobą, jeśli tak to jakie, w czym tkwi problem i jakie masz oczekiwania co do naszej współpracy. Im szerzej opiszesz wszystkie istotne kwestie, tym łatwiej będzie mi coś doradzić czy wybrać odpowiednie rozwiązania dla Ciebie.

Jak będzie wyglądać nasza wspólna praca?

Przede wszystkim nastaw się na to, że sporą część pracy będziesz wykonywać samodzielnie, bo taka jest istota rozwoju duchowego. Jeśli nie czujesz się na siłach na częściowo samodzielną pracę to zalecam skorzystanie najpierw z klasycznych terapii, gdzie jest prowadzenie za rękę, a dopiero później zainteresowanie się rozwojem duchowym. Grunt to podejmować adekwatną dla siebie pracę :)

Fundamentem jest Twoja własna praca, Twoje własne praktyki, samodzielne interesowanie się, angażowanie i odkrywanie wszelkich niuansów duchowości. Ode mnie dostaniesz wsparcie, wskazówki, inspiracje, korektę pewnych błędów, itd. ale nie otrzymasz prowadzenia za rękę. Zabiegi duchowe, które wykonuje mogą skutecznie pomóc przebić Ci się przez ściany, których sam nie potrafisz przekroczyć, ale pamiętaj o jednym – nasza współpraca będzie jedynie wsparciem i uzupełnieniem Twojej własnej, samodzielnej pracy, a nie jej fundamentem!

Dostaniesz ode mnie oczywiście nie raz konkretne rozwiązania, narzędzia i drogi wyjścia ze ślepych zaułków, ale bez Twojego własnego wkładu i zaangażowania to nie będzie działać.

Jaka jest istota rozwoju duchowego?

Ja osobiście wychodzę z prostego założenia – sednem jest poznawanie siebie prawdziwego i przejawianie tej Boskiej, doskonałej natury w praktyce. To oznacza życie w wolności od wszelkich ograniczeń, cierpienia, iluzji, zakłamań, itd. Takie czyste bycie sobą i realizowanie siebie w całkowitej wolności i niezależności.

Kiedy i po co robić zabiegi duchowe?

Niech podstawą dla Ciebie będzie nie przewalanie obciążeń, ale przejawianie swojej prawdziwej natury, Boskich uczuć, tego co najlepsze i najkorzystniejsze. Podejmuj ku temu odpowiednie działania np. pracując z afirmacjami, medytacjami, modlitwami, itd. I dopiero wtedy, kiedy trafiasz na ściany, czujesz że nie wiesz jak pewne rzeczy przekroczyć albo Ci silnie wywala i sobie nie radzisz – dopiero wtedy sięgaj po zabiegi. Nie grzeb dla samego grzebania, tylko rób to wtedy kiedy czujesz, że coś Cię blokuje czy ogranicza.

Między zabiegami koniecznie pracuj z ugruntowaniem pozytywów (np. afirmacjami), ponieważ podświadomość nie znosi pustki i jeśli coś wypalimy, to ona to będzie z powrotem zapełniać tym do czego jest najbardziej przyzwyczajona. W dodatku tu jest też taka kwestia, że bez zbudowania sobie pewnych fundamentów pozytywnych wyobrażeń, pewnych trudniejszych obciążeń nie dasz rady przekroczyć, ponieważ będzie w Tobie za mało tego „dobrego”, co by Cię skonfrontowało z tym z właściwym nastawieniem.

Jeśli pracujesz dość konkretnie nad sobą, to 1-2 zabiegi w miesiącu jest takim optymalnym maksimum, nie ma za bardzo sensu robić tego częściej, ponieważ trzeba dać sobie przestrzeń na poukładanie, ugruntowanie i dojrzewanie różnych rzeczy :)

Nigdy nie pracowałem nad sobą – od czego mam zacząć?

Przede wszystkim poczytaj trochę teorii, bez tego będziesz działać na oślep. Wgryź się w temat, poczytaj o tym czym jest podświadomość i nadświadomość, jak się z nimi pracuje, czym są afirmacje, itd. Prócz tekstów na mojej stronie, polecam artykuły Leszka Żądło od których sam zaczynałem swoją samodzielną pracę: http://www.ezosfera.pl/leszek/artykuly

Czytaj, szukaj, próbuj, praktykuj i wybieraj to co sam czujesz najlepiej.

Jeśli chcesz od razu zacząć konkretną pracę to najlepiej jest umówić się na wspólny zabieg w wybranym temacie, żeby zobaczyć co tam siedzi, powypalać tyle, ile się da na dany moment, a po samym zabiegu zaproponuje Ci z czym warto popracować, żeby to ruszyć dalej. Zaproponuje Ci konkretne techniki czy afirmacje, mogę też w ramach dodatkowej usługi napisać dekret afirmacyjny pod Twoje konkretne potrzeby. Pamiętaj tylko o tym czytaniu i samodzielnym poszukiwaniu, nie polegaj tylko na tym co usłyszysz ode mnie :)

Z jakimi technikami pracuje?

Jako fundament traktuje to, co pomaga nam się zbliżyć do prawdy o nas czy ugruntować pozytywne programy w podświadomości. Tutaj podstawą będą:

  • afirmacje
  • medytacje
  • kontemplacje
  • modlitwy
  • wizualizacje

Do tego uzupełnieniem będzie praca z emocjami, obciążeniami i negatywnymi wzorcami. Tutaj polecam np.:

  • zabiegi duchowe
  • praca z wewnętrznym dzieckiem
  • regresing
  • rebirthing
  • EFT

Ja pracuje przede wszystkim z tymi pierwszymi, czyli wszelkiego rodzaju zabiegami duchowymi. Osobiście odradzam wszelkiego rodzaju channelingi (i ogólnie babranie się w astralu), substancje zmieniające świadomość, hipnozy, manipulację i wszystkiego to, co stoi w sprzeczności w miłością i przytomnością.

Jak wygląda zabieg duchowy?

Umawiamy się najlepiej przez Skype, Facebook, telefon czy inną metodę, która pozwali nam na kontakt głosowy albo chociaż możliwość pisania ze sobą. Kontakt z klientem nie jest konieczny, bo można też pracować na podstawie samego zdjęcia, ale efekty są dużo lepsze i głębsze, gdy klient aktywnie uczestniczy w procesie.

Relaksujesz się i skupiasz się na sobie, a ja z pomocą jasnowidzenia i jasnoczucia wchodzę w wybrany przez Ciebie temat i po kolei, przechodząc przez kolejne emocje, wzorce, wyobrażenia, traumy, itd. wypalam wszystko aż dojdziemy do sedna problemu i uda się go wypalić, albo jak dojdziemy do momentu gdzie już na dany dzień nie da się więcej ruszyć. Złożone tematy wymagają z reguły czasu i samodzielnej pracy między zabiegami, żeby wyczyścić temat do końca. W trakcie zabiegu mówię o wszystkim co wychodzi, przekazuje wskazówki i inspiracje, które do mnie przychodzą, wysłuchuje też klienta, który może zwrócić uwagę na coś istotnego, a co często uzupełnia moje wglądy, dlatego ten kontakt jest tutaj taki ważny :)

Na koniec zabiegu podsumowuje temat i pomagam w dobraniu metod pod dalszą, samodzielną pracę z nim.

Jak mam pracować z afirmacjami?

Zacznij od lektury tych artykułów: http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/174 i http://www.ezosfera.pl/leszek/artykul/180, w sieci jest tego dużo więcej, poszukaj, poczytaj i przede wszystkim popróbuj. Jeśli będziesz miał konkretne problemy czy wątpliwości to oczywiście w ramach wspólnej pracy chętnie pomogę Ci znaleźć właściwe rozwiązania.

Z afirmacjami można pracować w różnych formach – można pisać pojedyncze zdania, czytać całe teksty tematyczne w formie dekretów czy słuchać nagrań w formie medytacji. Popróbuj różnych rzeczy i zobacz co najlepiej działa w Twoim przypadku.

Kiedy będę miał efekty mojej pracy?

Może od razu, a może dopiero po latach. :) To zależy od baaaardzo wielu czynników. Im dalej w las, tym mniej trzeba robić i tym więcej się osiąga, ale początki bywają niestety żmudne i ciężkie – na szczęście nie jest to regułą :)