FAQ czyli najczęściej zadawane pytania.

Potrzebuje pomocy, co mam robić?

Przede wszystkim warto by było zacząć od jakiegoś wprowadzenia w temat :) Kontaktując się ze mną, postaraj się w miarę możliwości napisać kilka zdań o sobie – czy masz jakieś doświadczanie w pracy nad sobą, (jeśli tak, to jakie), w czym tkwi problem i jakie masz oczekiwania co do naszej współpracy. Im szerzej opiszesz wszystkie istotne kwestie, tym łatwiej będzie mi coś doradzić i wybrać odpowiednie rozwiązania dla Ciebie.

Jak będzie wyglądać nasza wspólna praca?

Przede wszystkim nastaw się na to, że sporą część pracy będziesz wykonywać samodzielnie, ponieważ taka jest istota rozwoju duchowego. Jeśli nie czujesz się do tego na siłach – najlepiej by było najpierw skorzystać z klasycznej, psychoterapeutycznej terapii, gdzie z reguły pojawia się konkretne prowadzenie. Dopiero, gdy poczujesz się gotowość do samodzielnych konfrontacji ze swoją psychiką i emocjami, wtedy warto pójść w kierunku rozwoju duchowego.

Fundamentem jest Twoja własna praca, Twoje własne praktyki, samodzielne interesowanie się, angażowanie i odkrywanie wszelkich niuansów duchowości. Ode mnie dostaniesz wsparcie, wskazówki, inspiracje, korektę pewnych błędów, itd. ale nie otrzymasz prowadzenia za rękę. Zabiegi duchowe, które wykonuje mogą skutecznie pomóc przebić Ci się przez ściany, których sam nie potrafisz przekroczyć, ale pamiętaj o jednym – nasza współpraca będzie jedynie wsparciem i uzupełnieniem Twojej własnej, samodzielnej pracy, a nie jej fundamentem!

Dostaniesz ode mnie oczywiście nie raz konkretne rozwiązania, narzędzia i drogi wyjścia ze ślepych zaułków, ale bez Twojego własnego wkładu i zaangażowania nie będzie to działać tak, jak powinno.

Jaka jest istota rozwoju duchowego?

Osobiście wychodzę z prostego założenia – sednem jest poznawanie siebie prawdziwego i przejawianie naszej Boskiej, doskonałej natury w praktyce. To oznacza życie w wolności od wszelkich ograniczeń, cierpienia, iluzji i zakłamań. Odkrywanie i realizowanie swojego prawdziwego potencjału. Pogodzenie ze sobą, czyli akceptacja i miłość do siebie, a także wiele innych.

Kiedy i po co robić zabiegi duchowe?

Niech podstawą dla Ciebie będzie wyciąganie z siebie na siłę obciążeń, ale przejawianie swojej prawdziwej natury, Boskich uczuć, tego co najlepsze i najkorzystniejsze. Podejmuj ku temu odpowiednie działania np. pracując z afirmacjami, medytacjami, modlitwami, itd. I dopiero wtedy, kiedy trafiasz na ściany, czujesz, że nie wiesz jak pewne rzeczy przekroczyć albo Ci silnie wywala i sobie nie radzisz – dopiero wtedy sięgaj po zabiegi. Nie grzeb dla samego grzebania, tylko rób to wtedy kiedy czujesz, że coś Cię blokuje lub ogranicza.

Między zabiegami koniecznie pracuj z ugruntowaniem pozytywów (np. afirmacjami), ponieważ podświadomość nie znosi pustki i jeśli coś wypalimy, to ona to będzie z powrotem zapełniać tym, do czego jest najbardziej przyzwyczajona. Bez zbudowania fundamentów pozytywnych wyobrażeń, pewnych trudniejszych obciążeń nie dasz rady przekroczyć, ponieważ będzie w Tobie za mało tego „dobrego”, co pozwoliłoby Ci je skutecznie przekroczyć.

Jeśli pracujesz dość konkretnie nad sobą, to 1-2 zabiegi w miesiącu jest takim optymalnym maksimum, nie ma za bardzo sensu robić tego częściej, ponieważ trzeba dać sobie przestrzeń na poukładanie, ugruntowanie i dojrzewanie zmian w podświadomości :)

Nigdy nie pracowałem nad sobą – od czego mam zacząć?

Przede wszystkim poczytaj trochę teorii, bez tego będziesz działać na oślep. Wgryź się w temat, poczytaj o tym czym jest podświadomość i nadświadomość, jak się z nimi pracuje, czym są afirmacje, itd. Napisałem książkę, której głównym celem jest wprowadzenie we wszelkie niuanse właściwej praktyki, jeśli więc szukasz wszystkich najważniejszych informacji w jednym miejscu – zapraszam do zapoznania się z „Praktycznym poradnikiem rozwoju duchowego”: https://boski-spokoj.pl/ksiazki/

Czytaj, szukaj, próbuj, praktykuj i wybieraj to co sam czujesz najlepiej.

Jeśli chcesz od razu konkretnie popracować, to najlepiej będzie umówić się na wspólny zabieg w wybranym temacie, żeby zobaczyć co tam siedzi, powypalać tyle, ile się da na dany moment – a po samym zabiegu zaproponuję Ci z czym warto popracować, żeby ruszyć dalej dany temat. Zaproponuję Ci konkretne techniki czy afirmacje, mogę też w ramach dodatkowej usługi napisać dekret afirmacyjny pod Twoje konkretne potrzeby. Pamiętaj tylko o samodzielnym poszukiwaniu, nie polegaj wyłącznie na tym, co usłyszysz ode mnie :)

Z jakimi technikami pracuje?

Jako fundament uznaję to, co pomaga nam zbliżyć się do prawdy o nas, czy ugruntować pozytywne programy w podświadomości. Tutaj podstawą będą:

  • afirmacje
  • medytacje
  • kontemplacje
  • modlitwy
  • wizualizacje

Do tego uzupełnieniem będzie praca z emocjami, obciążeniami i negatywnymi wzorcami. Tutaj polecam np.:

  • zabiegi duchowe
  • praca z wewnętrznym dzieckiem
  • regresing
  • rebirthing
  • EFT

Osobiście pracuje przede wszystkim z tymi pierwszymi, czyli wszelkiego rodzaju zabiegami duchowymi. Odradzam wszelkiego rodzaju channelingi (i inne astralne podłączenia), substancje zmieniające świadomość, hipnozy i wszystkiego to, co stoi w sprzeczności w miłością i przytomnością.

Jak wygląda zabieg duchowy?

Umawiamy się, najlepiej przez Skype, Facebook, telefon czy inną metodę, która pozwali nam na kontakt głosowy, albo chociaż możliwość pisania ze sobą. Kontakt z klientem nie jest konieczny, bo można też pracować na podstawie samego zdjęcia, ale efekty są dużo lepsze i głębsze, gdy klient aktywnie uczestniczy w procesie – podświadomość łatwiej odpuszcza, gdy usłyszy właściwe słowa we właściwym czasie, a mi też jest łatwiej, gdy klient na bieżąco dostarcza dodatkowe informacje o swoich emocjach czy przeszłości.

W trakcie zabiegu relaksujesz się i skupiasz się na sobie, a ja z pomocą jasnowidzenia i jasnoczucia wchodzę w wybrany przez Ciebie temat. Po kolei, przechodząc przez kolejne emocje, wzorce, wyobrażenia i traumy wypalam wszystko czystym, Boskim światłem, aż dojdziemy do sedna problemu i go rozwiążemy lub, gdy pojawi się już energetyczne zmęczenie i zostanie oczyszczone wszystko, co na dany dzień dojrzało do uzdrowienia. Złożone tematy wymagają z reguły czasu i samodzielnej pracy między zabiegami, żeby wyczyścić temat do końca. W trakcie zabiegu mówię o wszystkim co wychodzi, przekazuje wskazówki i inspiracje, które do mnie przychodzą, wysłuchuje też klienta, który może zwrócić uwagę na coś istotnego, a co często uzupełnia moje wglądy, dlatego ten kontakt jest tutaj taki ważny :)

Na koniec zabiegu podsumowuje temat i pomagam w dobraniu metod pod dalszą, samodzielną pracę z nim.

Jak mam pracować z afirmacjami?

Napisałem bardzo szczegółowy przewodnik wprowadzający w tajniki tej techniki (będący częścią wspomnianej wcześniej książki) – znajdziesz go tutaj: Afirmacje – baza wiedzy. Jeśli będziesz miał konkretne problemy czy wątpliwości to oczywiście w ramach wspólnej pracy chętnie pomogę Ci znaleźć właściwe rozwiązania.

Z afirmacjami można pracować w różnych formach – można pisać pojedyncze zdania, czytać całe teksty tematyczne w formie dekretów czy słuchać nagrań w formie medytacji. Popróbuj różnych rzeczy i zobacz co najlepiej działa w Twoim przypadku.

Kiedy będę miał efekty mojej pracy?

Może od razu, a może dopiero po latach. :) To zależy od bardzo wielu czynników. Im dalej w las, tym mniej trzeba robić i tym więcej się osiąga, ale początki bywają niestety żmudne i ciężkie – na szczęście nie jest to regułą :) Efekty Twojej własnej pracy to przede wszystkim wypadkowa Twoich własnych intencji do siebie i swojego rozwoju, a dopiero potem wszystko inne. W takim wypadku nie mogę Ci absolutnie niczego obiecać, ponieważ byłoby to nieodpowiedzialne w momencie, gdy mam jedynie częściowy wpływ na efekt końcowy.