Jesteś wspaniały! Jesteś wspaniała!

Być może nie słyszysz tego zbyt często (lub w ogóle) od innych ludzi, ale to w żaden sposób nie umniejsza twojej wspaniałości. Być może nie potrafisz tego poczuć albo zrozumieć, ale to również nie umniejsza twojej wspaniałości. Zapewne posiadasz cały szereg wad, ograniczeń i słabości, ale i to nie ma żadnego wpływu na twoją Boską wspaniałość.

Przestań warunkować swoją wartość. To naprawdę nie ma znaczenia jak wyglądasz, ile zarabiasz, jakie masz życie i osiągnięcia. Nie goń za sukcesami, które miałyby cokolwiek udowadniać tobie i światu. Niczego nie musisz pokazywać ani udowadniać. Już teraz jesteś wspaniały/wspaniała!

Wszechświat cię kocha i wspiera. Nie musisz na nic sobie zasługiwać, ani niczego wypracowywać (jedynie swoją otwartość, jeśli się zamykasz na ten ogrom miłości). Bóg nie jest ani twoim ojcem, ani matką, więc nie musisz spełniać szeregu warunków i oczekiwań, aby coś dostać. W każdej sekundzie swojego istnienia, jesteś niesamowicie kochany przez najpotężniejszą moc w całym wszechświecie, niezależnie od tego, czy jesteś tego świadomy czy też nie.

Absolutnie nie jesteś i nigdy nie byłeś wybrakowany. Może po prostu jeszcze nie rozwinąłeś w wystarczającym świadomości samego siebie i swojej prawdziwej wartości, ale to w żaden sposób nie umniejsza tego, kim jesteś. Twoja prawdziwa natura jest piękna, cudowna i jedyna w swoim rodzaju. Niezależnie od tego, na ile ją przejawiasz bądź nie – nosisz ze sobą ten niesamowity cud i jesteś jego jedynym posiadaczem.

Nie zamartwiaj się tym, co się dzieje w twoim życiu. To wszystko jest chwilowe, nieustannie wszystko się zmienia, a jedyną stałą w tym wszystkim jest twoja piękna, Boska dusza. Możesz stracić wszystko, ale nigdy nie stracisz siebie prawdziwego. A to właśnie ty jesteś i zawsze byłeś swoim największym skarbem, największą wartością.

Jeśli o coś warto walczyć w życiu, to właśnie o siebie, ponieważ nic lepszego nie znajdziesz w całym wszechświecie :)

Komentarze są zamknięte.