Jeśli w jakimś istotnym dla was temacie obawiacie się, że coś może pójść nie tak, macie negatywne oczekiwania i spodziewacie się autosabotażu czy innych, destrukcyjnych tendencji – warto popracować z afirmacją tego typu:

„W temacie X realizują się mi same dobre i korzystne kreacje.”

Taka afirmacja uspokaja podświadomość, ponieważ nakierowują ją na to, że wśród całego spektrum możliwości, jakie potencjalnie mogą się przejawić – zrealizują się właśnie te dobre i korzystne. To wyciąga nas z uczucia bezsilności wobec zawirowań losu i czynników zewnętrznych i daje nam pewne poczucie kontroli. Zaczynamy czuć, że nie jesteśmy bezsilni, ale możemy sami decydować poprzez swoje nastawienie, do jakich rozwiązań się dostrajamy i jakiej jakości kreacje przyciągamy do swojego życia.

Narzekanie i snucie czarnych wizji na temat tego, co się może wydarzyć w niczym nie pomaga, a wręcz zwiększa panikę oraz otwartość na te negatywne doświadczenia. Jeśli więc naprawdę chcemy, aby było dobrze, warto skupić się na uspokojeniu i świadomym nastawianiu się, w jakim kierunku zamierzamy iść, zamiast ciągle karmić uwagą (czyli energią) to, czego nie chcemy :)

Komentarze są zamknięte.