Opis

Zdrowe zdecydowanie opiera się na pewności, samoświadomości, mądrości, wiedzeniu czego się chce. Osoba zdecydowana staje się odporna na cudze manipulacje i presje, ponieważ jest jednoznacznie ukierunkowana na „swoje” – nie ulega więc emocjonalnym szantażom, wywieranej presji czy innym czynnikom zewnętrznym.

Dzięki zdecydowaniu nasze działania i przejawianie się w świecie staje się bardzo konkretne i skoncentrowane, co bardzo pozytywnie wpływa na realizacje i efekty tych działań.

Zdecydowanie jest bardzo ważne w pracy nad sobą, ponieważ aby osiągnąć coś na większą skalę i przekroczyć wszelkie pułapki i rozproszenia naszej podświadomości, musimy być zdecydowani na konkretne cele i działania.

Aby urzeczywistnić Boskie zdecydowanie musimy zintegrować i uzdrowić wewnętrzne rozbicie i sprzeczności, tak aby osiągnąć prawdziwą spójność na wszystkich poziomach naszego jestestwa.

Jak się przejawia zblokowanie

Problemy z niezdecydowaniem i nie wiedzeniem czego się chce lub w drugiej skrajności – ślepe upieranie się przy czymś, co płynie z emocji i fałszywych wyobrażeń, a nie z serca.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Nieumiejętność podejmowania decyzji, niezdecydowanie, bycie jak „flaga na wietrze”

Jak pracować: Odbudowywanie kontaktu ze sobą, wewnętrzne zintegrowanie, budowanie w sobie pewności siebie i swoich uczuć oraz myśli. Praca ze wszystkim, co zaburza naszą wewnętrzną spójność.

Przykłady afirmacji

„Mogę być pewny siebie oraz swoich uczuć”
„Ufam swoim uczuciom”
„Otwieram się na Boską mądrość i prowadzenie w życiu”