Opis

Boską mądrość nie ma nic wspólnego ze znaniem odpowiedzi na wszystkie pytania jakie istnieją. Tyczy się ona bowiem tylko tych sfer najwyższej, Boskiej jakości, a więc urzeczywistniając Boską mądrość osiągamy zrozumienie naszej Boskiej natury, Boga, praw rządzących wszechświatem, ale niekoniecznie musimy rozumieć czyjeś pomieszanie, nieprzytomne wizje szaleńca czy nawet skomplikowane teorie fizyki kwantowej.

Boska mądrość jest sama w sobie na tyle mądra, że ogranicza się do tego, co realnie jest ważne i ma znaczenie :)

Boskiej mądrości nie urzeczywistnienia się przez czytanie książek i zdobywanie wiedzy (choć może to być tymczasowe narzędzie na drodze do urzeczywistnienia), ale poprzez medytacje, kontemplacje i poszerzanie Boskiej świadomości. Z tego też powodu medytujący, który nie przeczytał nigdy żadnej książki może przejawiać więcej mądrości od człowieka, który przeczytał ich tysiące. Mądrość jest czymś odrębnym od wiedzy i o ile wiedza sama w sobie pomaga w uporządkowaniu pewnych przestrzeni mentalnych, to nie jest warunkiem koniecznym do skutecznego posługiwania się mądrością. Często wiedza też przeszkadza, gdyż bywa że to co wiemy jest sprzeczne z tym co Boska mądrość podpowiada.

Jak się przejawia zblokowanie

Czucie się głupim, ograniczenia intelektualne, ślepe podążanie za autorytetami, brak własnego kierownictwa

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Nadmiernie rozwinięta sfera mentalna, nadmierny intelektualizm, przekładanie wiedzy i rozumu ponad Boskie uczucia i Intuicję

Jak pracować: Uwolnić się od przywiązywania się do swojej wiedzy i umysłu, przestać opierać poczucie własnej wartości na własnym intelekcie, medytować i poznawać Intuicję.

***

Wzorzec: Otępienie umysłu, głupota, nieprzytomność, uszkodzenia fizyczne i psychiczne umysłu

Jak pracować: W przypadku lżejszych ograniczeń jak otępienie po używkach czy czuciu się „zbyt głupim” można pracować z trzeźwieniem, oczyszczaniem umysłu przede wszystkim poprzez rezygnacje ze szkodliwych nawyków i pozytywną pracę z umysłem przez różne ćwiczenia, medytacje, itd.

Przykłady afirmacji

„Otwieram się na Boską mądrość”
„Mój umysł staję się trzeźwy i przytomny”
„Jestem wystarczająco mądry”
„Odkrywam Boską mądrość w sobie”