Opis

Pełnia czyli dopełnienie, szczytowy punkt czegoś. W przypadku Boskiej pełni, mamy na myśli pełny, maksymalny przejaw naszej Boskości, naszej duszy.

Doświadczanie pełni to doświadczanie CAŁOŚCI naszego jestestwa, naszej prawdziwej natury. Mówimy tu o każdym, nawet najdrobniejszym przejawie. Nie pozostaje już nawet odrobina ego, nie pozostają żadne zaślepienia, cierpienie, przywiązania i cokolwiek co by nas odrywało od naszej Boskiej natury.

Przejawiamy w PEŁNI wszystkie nasze Boskie cechy – szczęście, miłość, radość, spełnienie, bezpieczeństwo, itd. – dosłownie wszystko jednocześnie.

Pełnia jest o tyle specyficzną cechą, że absolutnie każde nasze zbliżenie do naszej prawdziwej natury, każdy postęp w przejawianiu jakiejkolwiek cechy urzeczywistnienia wzmacnia tą cechę. I tak aż do samego oświecenia, podczas którego doświadczymy całkowitej pełni.

W urzeczywistnianiu pełni często przeszkadzają błędnie rozumiane i praktykowane (zbyt szybko) buddyjskie praktyki na pustkę (zen), która na zachodzie często jest błędnie interpretowana jako nicość czy próżnia.

Jak się przejawia zblokowanie

Poczucie wewnętrznego rozdzielenia czy rozbicia, sprzeczności w sobie, odczuwanie wszelkiego rodzaju cierpienia, uczucie wybrakowania, nieświadomość swojej prawdziwej natury

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Jakikolwiek wzorzec oddzielający nas od naszej prawdziwej natury

Jak pracować: Najlepiej skutecznie :)

Przykłady afirmacji

  • „Jestem pełnią” – afirmacja koniecznie powinna być uzupełniona medytacjami w tym temacie
  • „Doświadczam pełni w sobie”
  • „Otwieram się na Boską pełnię”