Opis

Cecha przejawiana zarówno na splocie słonecznym, jak i na sercu. Nie ma nic wspólnego z temperaturą naszego ciała :) Na splocie słonecznym znajduje się Centrum naszej Jaźni, która z natury jest bardzo „ciepła” :) Z kolei na sercu przejawia się miłość, która z ciepłem ma wiele wspólnego.

Człowiek, który przejawia się w sposób ciepły odbierany jest jako osoba dobra, miła, przyjacielska. Ciepło płynące od drugiego człowieka to taka „miękka”, przyjemna, delikatna, wspierająca energia.

Osoby ciepłe ciężko oskarżyć o jakąś zawiść, jadowitość czy manipulacje, co samo w sobie już świadczy o tym, z czym wiąże się ta energia :)

Pełne przejawianie ciepła wiążę się zarówno z otwartym sercem i przejawianiem miłości, jak otwartym splotem słonecznym oraz odpowiednio silnym Centrum, czyli zdrową samooceną i samoświadomością.

Można też powiedzieć bardziej poetycko, że ciepłem emanuje dusza człowieka, który jest samoświadomy i pełny miłości do siebie. Nasza dusza bowiem jest tak piękna i cudowna, że gdy już ją swobodnie przejawiamy w świecie i wśród ludzi, promieniuje ciepłem na wszystkich wokół siebie.

Jak się przejawia zblokowanie

Chłód emocjonalny i uczuciowy, oziębłość, problemy z empatią, emanowanie niższymi energiami w stosunku do innych, co prowokuje konflikty i inne nieprzyjemności

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Zamknięte serce, blokady na miłość

Jak pracować: Pracować ze zranieniami, kontemplować miłość, przebaczać, odpuszczać i dostrajać się do wyższych energii.

***

Wzorzec: Zamknięcie na uczuciowość, cynizm i inne sztuczne konstrukty osobowości, do których się nadmiernie przywiązujemy. Gdy wybieramy budowanie swojego ego, w oderwaniu od naszej duszy, to nie dajemy jej szansy przejawiać się w świecie i emanować Boskim ciepełkiem :)

Jak pracować: Nabrać dystansu do wyobrażeń o sobie, które miały sztucznie podbijać nasze poczucie własnej wartości, poznawać i odkrywać to co w nas prawdziwe i naturalne.

***

Wzorzec: Przekonanie, że osoby ciepłe są miękkie, naiwne, oderwane od prawdziwego życia (które rzekomo jest trudne, brutalne, złe i brudne)

Jak pracować: Poczuć się dobrze i niewinnie ze swoją wrażliwością i uczuciowością, zauważyć jakie korzyści i wartość z tego płynie.

Przykłady afirmacji

  • „Otwieram się na doświadczenie Boskiego ciepła”
  • „Pozwalam sobie na Boskie ciepło”
  • „Mogę być ciepłą osobą”

Cechę tą lepiej jest w większej mierze kontemplować niż afirmować.