Opis

Boskie bogactwo to nie jest jedynie dostatek pieniędzy czy dóbr materialnych, ale dostatek wszystkiego co jest realnie nam potrzebne na wszystkich poziomach naszego istnienia np. dostatek Boskich uczuć, harmonijnych relacji, okazji i sposobności, talentów, duchowych inspiracji, itp. itd. Nie sposób wszystkiego wymienić, ponieważ Bóg oferuje nam tak naprawdę nieskończone bogactwa.

Świadomość bogactwa to świadomość nadmiaru wszystkiego co istotne i potrzebne. To świadomość, że zawsze dla każdego wystarczy wszystkiego co mu REALNIE potrzebne. Żyjąc w oddzieleniu od Boga żyjemy w poczuciu braku i niedostatku, ponieważ jedynie Bóg jest źródłem nieskończonych, niczym nieograniczonych bogactw.

Polegając na innych źródłach spotykamy się często z tym, że czegoś jest ograniczona ilość (nawet jeśli jest tego baaardzo dużo) lub z tym, że zdobycie tego wiąże się poświęceniami, robieniem czegoś wbrew sobie. Za Boskie bogactwa nie trzeba płacić żadnej ceny, z niczego nie trzeba rezygnować (no chyba że ze swoich ograniczeń) – wystarczy się jedynie dostrajać do tego źródła i z niego czerpać do woli.

To wymaga jednak odpowiedniej samooceny, poczucia zasługiwania, wolności od ograniczających wyobrażeń. W tym świecie istnieje wiele pomieszania na temat bogactwa, z tematem wiąże się wiele niezdrowych emocji dlatego też dla wielu ludzi otwarcie się na Boskie bogactwo nie jest takie proste.

Ważne jest też to, że Bóg zaspokaja wszelkie potrzeby naszej duszy, tego co w nas prawdziwe, a nie nasze ego. Nasze ego może mieć potrzebę np. posiadania na własność całej naszej planety czego oczywiście nie otrzyma, ponieważ to jest wspólna przestrzeń wielu istnień. Nasza dusza nie ma takich infantylnych potrzeb, ponieważ nie ulegając ograniczającym wyobrażeniom i ciągotom, realizuje swoje jestestwo przy pomocy tego, co realnie jest dla niej osiągalne i potrzebne.

Nie jest to żadna strata, ponieważ to co chce ego w oderwaniu od duszy, nawet gdy się zrealizuje – okazuje się wcale nie dawać prawdziwego szczęścia i spełnienia i ostatecznie się nudzi. Z kolei realizacja potrzeb duszy zawsze wprowadza jakąś wartość do naszego życia.

Jak się przejawia zblokowanie

Uczucie braku i niedostatku, lęki przed utratą (bo jak coś stracę to może już nie być czegoś w zamian), nadmierne przywiązywanie się do tego co mamy.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Poczucie niezasługiwania, niska samoocena

Jak pracować: Dostrzec że Boskie bogactwo nie jest tylko dla wybranych, ale dla wszystkich. Afirmować zasługiwanie na bogactwo, na wszystko co najlepsze, podnosić samoocenę.

***

Wzorzec: Wyobrażenia, że bogactw nie starczy dla wszystkich, poczucie winy że ja mam, a inni nie mają, odejmowanie sobie żeby dać innym.

Jak pracować: Zauważyć, że bogactw jest dla wszystkich nadmiar i każdy otrzymuje dokładnie na tyle, na ile jest otwarty. Dając innym kosztem siebie nie robimy dobrego uczynku dla tego człowieka, ponieważ wspieramy jego i swoje wzorce biedy i niedostatku. Wsparcie dla innych powinno wypływać naturalnie z serca i poczucia własnego dostatku.

***

Wzorzec: Wzorce ascezy, wyrzekanie się dóbr materialnych, przekonanie, że bogactwo jest grzechem

Jak pracować: Zauważyć, że materialne bogactwo w żaden sposób nie krzywdzi innych ludzi (tylko ci, którzy sami są zamknięci potrafią czuć się pokrzywdzeni cudzą majętnością) i samo w sobie nie jest ani złe, ani niekorzystne. Materialne bogactwo jest częścią Boskiego Bogactwa, a więc przejawianie go może nas zbliżać do Boga, a nie od Niego oddalać jak niektórzy sądzą. Należy przeafirmować poczucie niewinności w byciu bogatym.

Przykłady afirmacji

  • „Zasługuje na bogactwo”
  • „Bogactwo jest moim naturalnym stanem”
  • „Jestem niewinny i w porządku, będąc bogatym”
  • „Bogactwo jest dla mnie”
  • „Otwieram się na bogactwo”
  • „Czuję się dobrze i komfortowo wśród innych ludzi, gdy jestem bogaty”