Opis

Wielu osobom ufność kojarzy się ze ślepą bądź naiwną wiarą w coś. Kiedy dzieje się coś ważnego dla nas i możliwe są różne scenariusze – chcemy ufać, że spełni się ten korzystny dla nas. Chcemy ufać, że alkoholik przestanie pić, chociaż nie ma takich zamiarów, chcemy ufać że problemy się jakoś magicznie rozwiążą, chociaż nic na to nie wskazuje. To sprawia, że tego typu ufność kończy się często bolesnym rozczarowaniem, a w efekcie – brakiem zaufania do samej ufności :)

Boska ufność na szczęście nie polega na ślepym czy naiwnym zawierzaniu czemukolwiek czy komukolwiek. Boskie zaufanie wynika ze świadomości i czucia, z dobrego kontaktu z Intuicją.

Bóg zawsze nas informuje o najkorzystniejszych rozwiązaniach poprzez Intuicje. Nie dostajemy żadnych szczegółowych informacji, a jedynie prosty, jednoznaczny przekaz np. przepełniające nas uczucie że będzie dobrze. I tyle, ponieważ więcej tak naprawdę nie potrzebujemy. Nie musimy wiedzieć gdzie, jak i kiedy. A jeśli akurat musimy to z pewnością ta informacja dotrze do nas w taki czy inny sposób.

Zaufanie polega na tym, żeby zawierzyć tym intuicyjnym uczuciom, które do nas przychodzą. Tutaj warto zauważyć, że te uczucia to nie są żadne puste obietnice bez pokrycia. Jeśli Intuicja coś nam przekazuje to jest to absolutna prawda, z tym że trzeba uważać na dwie pułapki. Po pierwsze musimy się nauczyć rozróżniać głos Intuicji od tego, co nią nie jest. Po drugie – mamy wolną wolę, więc niezależnie od tego co ma dla nas Bóg – zawsze możemy sobie to zasabotować czy wybrać po prostu coś innego. Jeśli jednak słuchamy prawdziwej Intuicji i przyjmujemy to co ona ma dla nas – możemy w pełni zaufać, że będzie tak jak ona nam podpowiada.

Ufność to poddanie się Boskiemu przepływowi, pozwolenie na to aby nas swobodnie poniósł i świadomość dobra jakie z tego płynie dla nas Ufne serce nigdy nie czuje lęku, ponieważ jest świadome tego, że wszystko co się dzieje – jest właściwe.

Jak się przejawia zblokowanie

Lęki przed przyszłością czy zmianami w życiu, oczekiwanie na nieszczęścia i nieprzyjemności, niepewność jutra. Brak zaufania do siebie wynikający z zawierzania naszemu ego, zamiast naszej Boskiej naturze.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Niepogodzenie w relacji z Bogiem, a w efekcie zamykanie się na głos Intuicji.

Jak pracować: Uzdrawianie relacje z Bogiem, uczenie się zaufania do tego, że Bóg chce dla nas jak najlepiej, że warto Mu zawierzyć.

***

Wzorzec: Brak zaufania do siebie, jako efekt niskiej samooceny, przekonanie o tym, że jesteśmy słabi, ograniczeni, że popełniamy głupie błędy i podejmujemy niekorzystne dla siebie decyzje.

Jak pracować: Odbudowywać relację ze sobą, akceptować swoje błędy i ograniczenia, pokochać siebie i w tej miłości zauważyć, że chcemy dla siebie jak najlepiej, że możemy sobie zaufać.

Przykłady afirmacji

  • „Zasługuje na zaufanie”
  • „Mam wszelkie powody, aby ufać swojej intuicji”
  • „Boska ufność jest dla mnie dobra i korzystna”
  • „Z ufnością powierzam wszystkie moje sprawy Bogu”