Opis

O miłości napisano i powiedziano już bardzo wiele, ale większość z tego nadaje się do wyrzucenia :) Chyba żadna Boska cecha nie jest tak przez wszystkie istoty pożądana, zakłamywana i budząca wiele skrajnych emocji.

Prawdziwa, Boska miłość odczuwana przez nas jest jako miłe, ciepłe, bardzo błogie i przyjemne uczucie na sercu. Jest to uczucie niezwykle delikatne i subtelne, a jednocześnie jest to najpotężniejsza energia jaka istnieje. Miłości nie da się pojąć umysłem, jej jedynie można doświadczyć przez własne serce.

Miłość rozpuszcza ego, dlatego ono wymyśla wiele rzeczy żeby tylko tej miłości nie czuć albo przejawiać jakieś bzdury, które niby tą miłością mają być :)

Miłość do siebie jest fundamentem, bez którego ciężko jest przejawiać swoją Boskość. Jakąkolwiek pracę nad sobą zawsze warto zacząć od uczenia się miłości do siebie, aby nie szkodzić sobie i podejmować właściwe działania. Człowiek który szczerze kocha siebie, zawsze wybiera dla siebie to co dobre i korzystne. Z kolei brak miłości popycha nas do autosabotaży, błądzenia i pakowania się w cierpienie, nieprzytomność czy inne niezbyt korzystne działania.

Jak się przejawia zblokowanie

Podatność na zranienia i cierpienie, wikłanie się w niskie energie bólu, cierpienia, nienawiści, niechęci, itp. Zamknięcie na świat i ludzi. Egoizm.

Typowe mity na temat miłości

Istnieje ogrom błędnych wyobrażeń na temat miłości i nie sposób je wszystkie wymienić. O to niektóre z nich:

Wyobrażenie: Miłość zaślepia.
Prawda: Miłość wiążę się z przytomnością. Zaślepiają zauroczenia.

Wyobrażenie: Miłość rani
Prawda: Zranienia w relacjach wynikają z przywiązania. Miłość jest wolna od przywiązań.

Wyobrażenie: „Miłość nie wybiera” mówione w przypadkach relacji niewłaściwie dobranych ludzi czy toksycznych związków.
Prawda: Przekonanie, które wmawiamy sobie, żeby się upierać przy toksycznych relacjach, nie ma nic wspólnego z miłością.

Wyobrażenie: Utrata miłości boli, więc lepiej nie kochać. Miłość można dostawać jedynie od innych.
Prawda: Miłości nie można stracić, można jedynie z niej samodzielnie zrezygnować. Ponadto inni nie są źródłem naszej miłości. Nawet jeśli doświadczam miłości w relacje z kimś, to jest to moja reakcja i moje odczuwanie. Czucie miłości jest niezależne od tego co robią bądź czego nie robią inni.

Wyobrażenie: Z miłości robi się głupoty.
Prawda: Głupoty się robi z głupoty :) Miłość nie ogłupia.

Wyobrażenie: Miłość wiążę się z pożądaniem czy podnieceniem
Prawda: To są emocje, które działają niezależnie od miłości i miłością zdecydowanie nie są.

Wyobrażenie: Jak się zakochasz to masz „motylki w brzuchu”
Prawda: Jeśli to czujesz to właśnie się emocjonujesz, a miłość jest uczuciem, a nie emocją. Ewentualnie zjadłeś coś nieświeżego :)

Wyobrażenie: Miłość nieszczęśliwa, utracona, pełna poświęcenia jest najpiękniejszą miłością.
Prawda: Nie jest to ani piękne, ani nawet nie jest to miłością. Nazwałbym to raczej katowaniem siebie w imię toksycznych ideałów.

Wyobrażenie: Prawdziwa miłość jest na zawsze (w kontekście bycia z kimś aż po grób, niezależnie od wszystkiego)
Prawda: Miłość nie jest sztywnym zobowiązaniem, ale uczuciem na tu i teraz, która trwa tak długo jak długo są na to warunki. Tkwienie w relacji z kimś, z kim rozjechały się nasze drogi miłością nie jest. Zmuszanie się do czucia czegoś, czego się nie czuje, miłością też nie jest.

Wyobrażenie: Jeśli ktoś nas szczerze kocha to wtedy… (tu wpisz dowolny warunek jego miłości)
Prawda: Miłość nie warunkuje. Człowiek nieidealny też może kochać. Żadne zewnętrzne czyny czy słowa nie świadczą o miłości lub jej braku.

Wyobrażenie: Miłość nie istnieje.
Prawda: Sam nie istniejesz! :D Żartuje, oczywiście że istniejesz. Tak samo jak i miłość, którą zresztą jesteś :)

Wyobrażenie: „Łobuz kocha najmocniej” i wszystkie inne przekonania o tym, kto lepiej kocha, a kto gorzej.
Prawda: Miłość przybiera różne formy i każdy niezależnie od tego jak się przejawia, ma zdolność do takiego samego kochania, jak inni.

Wyobrażenie: Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze. Bóg kocha „sprawiedliwie”, tylko tych co mają czyste serce czy spełniają inne wymyślne warunki.
Prawda: Bóg Cię kocha, zawsze kochał i zawsze będzie kochać. Niezależnie od wszystkiego.

Wyobrażenie: Nie potrafię kochać.
Prawda: To tak jakbyś powiedział, że nie potrafisz istnieć. Oczywiście że potrafisz kochać, ale jedynie z pewnych powodów możesz nie chcieć tego przejawiać.

Wyobrażenie: Nikt mnie nie pokocha.
Prawda: Pokochaj siebie, a już nigdy nie tego sobie nie powiesz.

Wyobrażenie: Miłość jest słabością.
Prawda: Słabością jest takie postrzeganie miłości :) Miłość to najpotężniejsza energia jaka istnieje.

Wyobrażenie: Gdy otwieram serce na innych to jestem odsłonięty i podatny na zranienia.
Prawda: Podatne na zranienia jest serce zamknięte, stłamszone i z niezaleczonymi ranami. Otwarte serce to silne serce, chronione przez miłość.

Wyobrażenie: „Kto się lubi, ten się czubi”
Prawda: Kto się lubi, ten się lubi :) Przyciąganie na bazie wspólnych prowokacji nie ma nic wspólnego z miłością, a świadczy jedynie o zainteresowaniu we wchodzenie w pewne energie.

Wyobrażenie: Prawdziwa miłość jest tylko w związkach partnerskich czy rodzinie. Miłość matki do dziecka jest bardziej wyjątkowa niż inna miłość.
Prawda: Nie ma lepszej i gorszej miłości. Niezależnie od ról w naszym życiu, nikt nie może sobie uzurpować prawa do „lepszej” miłości. Obcego człowieka można kochać tak samo jak matkę czy partnerkę i nie ma w tym nic nienaturalnego. Miłość sobie niczego nie przywłaszcza i nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych do kochania.

Wyobrażenie: Miłość to odpowiedzialność i obowiązki (np. wobec dzieci)
Prawda: Miłość to całkowita wolność dla drugiego człowieka, co poczucie odpowiedzialności za kogoś wyklucza. Miłość połączona z mądrością wystarczy do właściwego zajęcia się dziećmi, poczucie obowiązku i odpowiedzialności nie jest potrzebne.

Wyobrażenie: Martwienie się o kogoś świadczy o miłości.
Prawda: Martwienie się świadczy raczej o braku zaufania do intencji tej osoby wobec siebie samej albo naszym czarnowidztwie. Nie martwi się martwią, a żywi niech się żywią :)

Przykłady afirmacji

  • „Zasługuje na miłość”
  • „Miłość jest moim naturalnym stanem”
  • „Otwieram się na miłość”
  • „Kocham siebie”
  • „Mogę być chciany i kochany”
  • „Miłość jest dobra i korzystna dla mnie”
  • „Przyciągam sobie do swojego życia ludzi, których kocham z wzajemnością”