Opis

Niezwykle ważna cecha, jeśli chcemy osiągać sukcesy w życiu.

Większość ludzi popełnia błąd że warunkuje swoje zadowolenie spełnieniem konkretnych celów np. odpowiednio wysokiego poziomu zarobków. Zazwyczaj nawet jeśli uda im się osiągnąć te zadania, to i tak tego zadowolenia w pełni nie czują albo jest ono bardzo kruche i łatwo je zaburzyć.

W wielu przypadkach ludzie niezadowoleni pozostają niezadowoleni, a życie na każdym kroku udowadnia im że „nie ma się z czego cieszyć”. Tymczasem chodzi o to, aby wzbudzić w sobie uczucie zadowolenia tu i teraz, z tym co mamy i z tym jak się przejawiamy. Jedynym prawdziwym warunkiem zadowolenia jest tylko i wyłącznie nasze przyzwolenie na czucie go – niczego więcej nie trzeba.

Zadowolenie, jak mało która cecha urzeczywistnienia, wspiera pozytywne kreacje. Działając z poziomu zadowolenia napędzamy pozytywne zmiany i sukcesy. Tutaj bardzo mocno widać duchową zasadę „na czym się skupiasz, to wzrasta”.

Jeśli jesteśmy niezadowoleni to dlatego, że czegoś nie mamy albo coś jest nie tak jakbyśmy chcieli. Każdy wyraz naszego niezadowolenia do podkreślanie tego, że tak właśnie jest – że czegoś nie ma albo coś jest nie tak. Swoim niezadowoleniem ugruntowujemy ten niepożądany przez nas stan.

Nawet jeśli dążymy do czegoś pozytywnego, ale napędzani niezadowoleniem to efekty często są znikome albo idą „jak krew z nosa”. Jeśli zaczynamy pracę nad sobą, ponieważ nasze życie jest jedną wielką porażką i cierpieniem to jest to naturalne, że niezadowolenie będzie jakimś tam naszym motorem napędowym i to jest jak najbardziej ok, ale tylko do pewnego momentu. Prędzej czy później będzie trzeba przestawić się na motywacje i działania z poziomu zadowolenia i lepiej żeby to jednak było prędzej niż później :)

Zadowolenie silnie wspiera ugruntowanie, inna cechę na czakrze sakralnej. Im częściej jesteśmy zadowoleni, tym bardziej wzmacniamy to co dobre i korzystne w naszym życiu. Kreowanie z poziomu zadowolenia bardzo dobrze działa na jakość i szybkość efektów tych kreacji.

Jak się przejawia zblokowanie

Niezadowolenie, kreowanie i szukanie sobie powodów do jeszcze większego niezadowolenia. W przypadku długotrwałego utrzymywania takiego nastawienia rodzą się tendencje do bycia marudą, pesymistą czy inną zrzędą :)

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Przekonanie że jak będę zadowolony z czegoś co nie jest idealne, to już nie dostanę tego lepszego. Wymuszanie, żeby dostać od świata coś więcej, bo „tamto się nie podoba!”

Jak pracować: Zrezygnować z wymuszania i manipulacji otoczenia, dostrzec że zadowolenie nieustannie otwiera na coś lepszego i jeszcze lepszego i jeszcze lepszego…

***

Wzorzec: Społeczne nawyki do marudzenia i czarnowidztwa, podejrzliwość wobec wiecznie zadowolonych. Niektórzy sądzą że jak ktoś chodzi wiecznie zadowolony to albo coś ćpa albo pewnie jest chory psychicznie :)

Jak pracować: Wybić się ponad mentalność marudzenia i niemocy. Nie uczestniczyć aktywnie w dyskusjach, które mają na celu tylko narzekanie na wszystko wokół. Nie dostrajać się grupowego niezadowolenia naszego otoczenia, poczuć się bezpiecznie, niewinnie i w porządku ze swoją indywidualnością. Pozwolić sobie na przejawianie swojego zadowolenia nawet wśród zawodowych marud i zrzęd.

***

Wzorzec: Lęk, że jak będę zbyt zadowolony, to zazdrośnicy mi dowalą.

Jak pracować: Praca z poczuciem bezpieczeństwa i niewinności. Zwrócić uwagę na to, że rozwijanie Boskich cech wspiera doświadczanie pozytywnych kreacji, więc im więcej ich przejawiamy, tym więcej dobrego nas spotyka.

Przykłady afirmacji

  • „Mogę być zadowolony z siebie i swojego życia”
  • „Jestem zadowolony z siebie i swojego życia”
  • „To niewinne i w porządku, gdy jestem zadowolony”
  • „To zdrowe i naturalne, gdy jestem cały czas zadowolony”
  • „Dostrzegam korzyści z bycia zadowolonym”