Opis

Samo słowo zdrowie definiowane jest jako „stan żywego organizmu, w którym wszystkie funkcje przebiegają prawidłowo” czy też „dobre funkcjonowanie jakiegoś systemu ” dlatego należy na tą cechę spojrzeć nieco szerzej niż tylko w kontekście fizycznych chorób i dolegliwości. Boska cecha zdrowia odnosi się bowiem również do zdrowia emocjonalnego czy psychicznego.

Chodzi więc o prawidłowe funkcjonowanie wszystkich naszych ciał – fizycznego, eterycznego, astralnego, mentalnego itd.

Zdrowie to wewnętrzna harmonia, sprawność i prawidłowe działanie niesamowicie złożonych i skomplikowanych struktur składających się na nasze poszczególne ciała. Gdy przejawiamy Boskie zdrowie, wszystkie te układy działają „jak w zegarku”i możemy się cieszyć doskonałym, niezakłóconym działaniem tych wszystkich struktur. Jest to kolejna cecha, która jest fundamentem naszego sprawnego działania, dlatego też znajduje się na ona podstawie.

Jak się przejawia zblokowanie

Zazwyczaj zblokowania powstające na jednym z ciał, przechodzą na kolejne np. negatywne myśli w ciele mentalnym tworzą negatywne emocje w ciele astralnym, a jeśli wystarczająco długo będziemy je podtrzymywać – przejawią się one nawet w ciele fizycznym w postaci różnych chorób i dolegliwości. Większość chorób ma swoje korzenie w umyśle lub emocjach dlatego tak ważne jest to, aby je leczyć kompleksowo, a nie tylko fizyczne objawy.

Jeśli porównać człowieka do fabryki, gdzie jego poszczególne ciała to ogromne, skomplikowane maszyny produkcyjne, to łatwo sobie wyobrazić jak awaria w jednej z maszyn zakłóca pracę pozostałych urządzeń i w efekcie cały proces produkcji (życia). Jeśli problem nie zostanie naprawiony w porę przez kierownika (nasza jaźń), cieknący olej zalewa stojącą obok maszynę i ta też zaczyna się psuć. Fabryka działa coraz gorzej, więc siłą rzeczy do kierownika dociera coraz więcej sygnałów że coś jest nie tak. Po jakimś czasie zapala się olej, który wyciekł wcześniej i wybucha pożar (choroba fizyczna) i to już ciężko zignorować. Jeśli mimo to nie ma decyzji o gaszeniu pożaru, ratowaniu fabryki i naprawie szkód to fabryka zostaje zniszczona (śmierć).

Gdyby kierownik dbał o swoją fabrykę to regularnie by przeglądał swoje maszyny i dokonywał napraw na bieżąco. Nie musiałoby dojść nawet do najmniejszych zakłóceń. Gdyby chociaż reagował na coraz wyraźniejsze sygnały że coś się dzieje to uniknąłby pożaru. I wreszcie gdyby chociaż się nie poddał przy ratowaniu tego co płonie, to mógłby wszystko odbudować i wrócić do stanu pierwotnego.

Dbajcie o zdrowie wszystkich Waszych ciał, bo co prawda nawet nad pożarem można jeszcze zapanować i odbudować co trzeba, ale to też tylko do pewnego momentu.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Nienawiść do ciała, do materii, chęć zniszczenia ciała

Jak pracować: Pogodzić się ze światem materialnym, polubić, pokochać i zaakceptować swoje ciało.

***

Wzorzec: Osiąganie celów poprzez chorobę np. wzbudzanie litości, przywiązanie kogoś do siebie, unikanie czegoś (szkoły, pracy, stresującej sytuacji), otrzymywanie renty

Jak pracować: Nauczyć się osiągać swoje cele w zdrowy dla siebie sposób, zauważyć że w zdrowiu możemy osiągać więcej i lepiej. Dostrzec jaką cenę się płaci za kreowanie sobie chorób, jak wyniszcza to organizm. Otworzyć się na więcej miłości i szacunku do siebie, do swojego ciała.

***

Wzorzec: Przeciążenie emocjonalne i psychiczne

Jak pracować: Nabrać zdrowego dystansu, nauczyć się świadomego relaksu, popracować nad nerwicą jeśli występuje. Wybierać częściej zajęcia wprowadzające spokój, relaks, harmonię. Przejść odpowiednią dla siebie formę terapii, aby przekroczyć najbardziej niszczące obciążenia i ograniczenia.

***

Wzorzec: Nie dbanie o ciało – przeciążenie, używki, śmieciowe jedzenie, brak ruchu, itp.

Jak pracować: Po prostu zadbać o siebie, o jakość tego co robimy z naszym ciałem, czym je karmimy. Koniecznie zrezygnować z pracy, która jest ponad siły, bo żadne pieniądze nie są warte zdrowia, a leczenie z reguły potem kosztuje więcej, niż to co zarobicie.

***

Wzorzec: Chroniczna choroba czy dolegliwość.

Jak pracować: Każda występująca długotrwale dolegliwość fizyczna musi mieć silne korzenie w naszych emocjach czy psychice, więc prócz leczenia objawów fizycznych, równoległe powinno nastąpić odkrywanie i uzdrawianie pierwotnych przyczyn takiego stanu rzeczy. Niektóre dolegliwości mogą wiązać się z bardzo silnymi i złożonymi obciążeniami, które łączą się z wieloma innymi tematami i są dodatkowo przykryte pod kilkoma warstwami innych obciążeń. W skrajnych przypadkach praca nad tematem może rozłożyć się nawet na lata, ale zawsze da się dojść do pierwotnych przyczyn i je uzdrowić.

Po uzdrowieniu wszystkich przyczyn organizm może uruchomić procesy regeneracyjne i przywracać ciało do formy zgodnej z Boskim wzorcem doskonałego zdrowia. Słyszałem o przypadkach gdzie ktoś potrafił sobie zmaterializować nawet utraconą kończynę, ale do takich rzeczy trzeba już mieć naprawdę dużą otwartość. Nasze wierzenia i nastawienie ma ogromny wpływ na to, na ile organizm będzie w stanie się uzdrowić czy zregenerować. Cudowne uzdrowienia jednak zdarzają się cały czas na całym świecie i warto otworzyć się na wiarę, że może to spotkać i nas.

Przykłady afirmacji

  • „Dbam o siebie i swoje ciało”
  • „Wybieram zdrowie i harmonię w moim życiu”
  • „Lubię swoje zdrowe ciało”
  • „Mam wszelkie możliwości, aby dbać o moje zdrowie”
  • „Praca wspiera moje zdrowie”
  • „Opłaca mi się być zdrowym”
  • „Już teraz otwieram się na pełne uzdrowienie” (w przypadku cięższych chorób najpierw afirmujemy otwartość na uzdrowienie, a dopiero potem że jesteśmy zdrowi, bo ciężko w takim stanie wczuwać się w pełne zdrowie – podświadomość się całkowicie zblokuje)