Opis

Część czegoś co nazwałem „ścieżką szczęścia” – błogość na podstawie, przyjemność na czakrze sakralnej, radość na splocie, sercu, gardle i trzecim oku, szczęśliwość na koronie. Pełne przejawianie tych cech na wszystkich czakrach daje uczucie dosłownie wszechogarniającego, błogiego, radosnego i przyjemnego szczęścia. To wszystko razem tworzy jedno, większe uczucie które ciężko mi nazwać, bo w języku polskim nie ma słowa, które by je określało. Myślę, że „wszechogarniająca szczęśliwość” będzie najbliższym temu zwrotem.

Sama błogość wiąże się z silnym uziemieniem i ugruntowaniem, łatwo ją pomylić z nieprzytomną „błogością”, która nie ma nic wspólnego z tą Boską. Odróżnić ją od tej prawdziwej można właśnie po tym, że wiąże się z nieprzytomnością, „odlotami”, oderwaniem od rzeczywistości.

Prawdziwa błogość to bardzo spokojny i przyjemny stan, podczas którego doświadczamy poczucia, że wszystko jest właściwe, że wszystko jest na swoim miejscu. Można wyobrazić sobie korzeń wyrastający głęboko z wnętrza naszego świata, który wzmacnia nas i zasila poprzez czakrę podstawy, dając poczucie jedności z całym materialnym światem.. Czujemy niesamowitą moc, bezpieczeństwo i niewinność istnienia. Czujemy się ugruntowani, stabilni w tych wspierających energiach, w tym że wszystko jest właściwe. Życie staje się czystą rozkoszą, która przejawia się właśnie jako Boska błogość.

Jak się przejawia zblokowanie

Smutek, depresja, melancholia, poczucie oderwania od tego co dobre i przyjemne w tym świecie.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Nieprzytomność, uciekanie od rzeczywistości

Jak pracować: Zrezygnować z używek czy innych przyczyn nieprzytomności, wytrzeźwieć, przejść detoks. Odnaleźć przyjemność w przytomnym doświadczaniu swojego ciała, otaczającego nas świata np. chodząc gołymi stopami po trawie :)

***

Wzorzec: Oderwanie od swojego ciała

Jak pracować: Ćwiczenie świadomości swojego ciała, pogodzenie z ciałem, polubienie i akceptacja ciała.

Przykłady afirmacji

  • „Otwieram się na odczuwanie błogości”
  • „Pozwalam sobie na błogość w moim życiu”
  • „Mogę czuć błogość w moim ciele”
  • „Doświadczam błogości na trzeźwo i przytomnie”