Opis

Część czegoś co nazwałem „ścieżką szczęścia” – błogość na podstawie, przyjemność na czakrze sakralnej, radość na splocie, sercu, gardle i trzecim oku, szczęśliwość na koronie. Pełne przejawianie tych cech na wszystkich czakrach daje uczucie dosłownie wszechogarniającego, błogiego, radosnego i przyjemnego szczęścia. To wszystko razem tworzy jedno, większe uczucie które ciężko mi nazwać, bo w języku polskim nie ma słowa, które by je określało. Myślę, że „wszechogarniająca szczęśliwość” będzie najbliższym temu zwrotem.

I właśnie ta „wszechogarniająca szczęśliwość” jest tym, co doświadczamy na czakrze korony – jest to uczucie kompletne, przepełniające nas, błogie, przyjemne i uskrzydlające. Szczerze to nie mam pojęcia jak oddać to słowami, bo to jest coś, co po prostu trzeba samemu doświadczyć (jak wiele innych rzeczy, ale tutaj tym bardziej)

Warto dodać, że Boska szczęśliwość jest uczuciem całkowicie bezwarunkowym, niezależnym od chwilowych czy nawet długofalowych (ale nie wiecznych) osiągnięć i sukcesów. Sama czysta i pełna samoświadomość swojego istnienia wystarczy do odczuwania głębokiej szczęśliwości.

Jak się przejawia zblokowanie

Poczucie pustki, nawet jeśli odczuwamy jakąś radość i pozytywne doświadczenia to „czegoś” brakuje.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Wszystko co ogranicza naszą Boską samoświadomość

Jak pracować: Rozwijać się duchowo :)

Przykłady afirmacji

„Otwieram się na odczuwanie pełnego szczęścia w swoim życiu”
„Mogę być szczęśliwy zawsze i wszędzie”
„Odkrywam źródło Boskiego szczęścia w sobie”