Opis

Na początek wspomnę o tym, że warto mieć na uwadze, że Boska prostota nie ma nic wspólnego z prostactwem :) Nie chodzi też o uparte trzymanie się prostego życia tzn biednego, skromnego, mało złożonego i mało angażującego, aczkolwiek i w takiej rzeczywistości powinniśmy być w stanie się odnaleźć.

Urzeczywistnienie Boskiej prostoty to przede wszystkim wolność od gierek i komplikacji ego, bo to właśnie ego uwielbia wszystko komplikować dodając jakieś drugie dno, kombinując, nadinterpretując, itp. itd. W Boskiej rzeczywistości wszystko jest proste, oczywiste, krystaliczne i jednoznaczne. Nie ma dwuznacznych wyborów moralnych, nie ma dróg bez wyjścia, nie ma wyborów między większym, a mniejszym złem. To tylko nasze ego pakowało nas w takiej sytuacje, ale tam gdzie jest Boska rzeczywistość, tam wszystko staje się proste.

Mając braki w świadomości możemy nie rozumieć, czemu Bóg w danej sytuacji nie ingeruje, czemu pozwala na zło, itd. Dla Boga jednak wszystko jest proste, ponieważ mając pełnie świadomości, intencji, skutków i przyczyn ocenienie co robić, a czego nie robić staje się banalnie proste. I jest w tym Najwyższa mądrość, którą sami pojmujemy coraz bardziej wraz z poszerzaniem własnej świadomości.

Prostota bardzo się przydaje w życiu, szczególnie w relacjach z ludźmi, którzy na ogół lubią wszystko komplikować – niezależnie od tego jak ktoś rozbuchaną i dramatyczną otoczkę wytworzy wokół danej relacji czy sytuacji, my możemy pozostać w tej Boskie prostocie i z lekkością wybierać najlepsze rozwiązania. Prostota też bardzo się przydaje w terapii i wychodzeniu zz złożonego pomieszania mentalnego i emocjonalnego.

Jak się przejawia zblokowanie

Komplikowanie sobie życia, dorabianie niepotrzebnych teorii, nakręcanie się w sztucznych konstruktach mentalnych i emocjonalnych.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Przekonanie czy przyzwyczajenie do tego, że wszystko musi być skomplikowane, trudne, złożone.

Jak pracować: Otwierać się na Boski przepływ i uczyć się podchodzić do swoich spraw z poziomu Boskiej świadomości.

Przykłady afirmacji

„Znajduję zawsze najłatwiejsze i najszybsze rozwiązania moich spraw”
„Moje życie może być proste i przyjemne”
„Im bardziej urzeczywistniam swoją Boską naturę, tym moje życie staje się prostsze”