Opis

Większość ludzi doświadcza w swoim życiu subiektywnej prawdy opartej na własnych wierzeniach, emocjach, podświadomych filtrach czy stanie świadomości. Boska prawda natomiast jest całkowicie obiektywna i przede wszystkim niezależna od tego co czuje czy w co wierzy dana osoba. Boska prawda to po prostu niczym nie zaburzona, czysta świadomość rzeczy takich, jakimi są – bez oceniania, bez manipulacji czy naginania faktów.

Boską prawdę urzeczywistniamy i poznajemy przede wszystkim poprzez medytacje. To właśnie w stanie medytacyjnym, wolnym od różnego rodzaju „zakłóceń” jesteśmy w stanie postrzegać rzeczywistość taką, jaką jest naprawdę. Od prawdy oddziela nas nasze ego, które ma swoje lęki, pragnienia, przymusy, niechęci, itp. itd. i które nauczyło się kombinować i urabiać rzeczywistość pod swoje potrzeby.

Ego broni się przed prawdą, ponieważ ta odsłania wszelkie gierki, kombinacje czy iluzje. Ego rozpuszcza się w Boskiej prawdzie, ponieważ mając pełną jej świadomość, widzimy że ego nie jest do niczego potrzebne i że opierało się ono tylko na zafałszowanych, niepełnych czy nieprzytomnych półprawdach.

Mając pełną świadomość Boskiej prawdy nie jesteśmy zdolni do czynienia zła czy własnego upadku, ponieważ wtedy przychodzi pełne zrozumienie Boskiej rzeczywistości i nie ma już miejsce na iluzje ego.

Jak się przejawia zblokowanie

Tendencje do zakłamywania siebie i tworzenia sobie fałszywych obrazów siebie i otaczającej rzeczywistości.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Wszelkiego rodzaju zagrywki ego, które mają nagiąć prawdę pod konkretne potrzeby

Jak pracować: Zauważyć, że szczerość z samym sobą zawsze się opłaca, nawet jeśli wymaga zburzenia przyjemnej, ale fałszywej iluzji.

Przykłady afirmacji

„Uwalniam się od wzorców i intencji zakłamywania siebie”
„Otwieram się na szczerość ze sobą”
„Z Bożą pomocą przyjmuję czystą prawdę na tematy świata i rzeczywistości”