Opis

Swoboda rozumiana jako autentyczność i naturalność przejawiania się z poziomu swoich uczuć. Czujemy się dobrze, komfortowo i niewinnie wyrażając na zewnątrz siebie w sposób dowolny, spontaniczny (ta cecha mocno łączy się z cechą spontaniczność).

Czując swobodę nie zastanawiamy się nad tym co inni o nas sądzą czy jak odbiorą nasze działania, ponieważ mając świadomość, że nasza natura jest piękna, dobra i czysta, wiemy że każdy jej przejaw jest równie dobry, korzystny i naturalny.

Gdy działamy z poziomu ego, pojawia się wiele świadomych i podświadomych kalkulacji, analiz czy manipulacji. Gdy działamy z poziomu naszej Boskiej natury, jest po prostu swobodny przepływ wszystkiego co najlepsze, a my czujemy że każdy nasz przejaw jest właściwy. Daje nam to przestrzeń do nieograniczonego przejawiania siebie zgodnie z własnymi uczuciami, co jest właśnie tą Boską swobodą.

Jak się przejawia zblokowanie

Braki w niewinności czy spontaniczności przejawia się. Nadmierne przejmowanie się opinią innych lub wręcz przeciwnie – robienie co się chce, bez patrzenia na to jak to wpływa na innych.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Sztywność działania, czucie się źle z tym jak się przejawiamy wśród innych.

Jak pracować: Praca z samooceną, z miłością i akceptacją dla siebie, budowanie poczucia niewinności.

***

Wzorzec: Bycie „zbyt swobodnym”, nachalność, wpychanie się w cudzą przestrzeń z własnymi przejawami.

Jak pracować: Nauka pokory i empatii, znalezienie i przepracowanie traum i obciążeń, które popychają nas do takiego funkcjonowania.

Przykłady afirmacji

  • „Mogę czuć się swobodnie…” – tu dopisujemy sytuacje, miejsca czy ludzi wśród których nie czujemy się swobodnie np. „w pracy” lub „wśród kobiet”
  • „Czuję się swobodnie, gdy jestem sobą”
  • „Poczucie swobody jest moim naturalnym stanem”