Opis

Boska łatwość nie oznacza chodzenia na skróty i po najmniejszej linii opory, byleby by było jak najłatwiej. Ona oznacza to, że nawet gdy angażujemy się w złożone i bardziej skomplikowane przedsięwzięcia to wszystko układa się w taki sposób, że osiągnięcie rezultatów przychodzi nam dość łatwo. Wynika to z kilku czynników.

Przede wszystkim angażujemy się w takie rzeczy, co do których mamy naturalny talent czy predyspozycje – wszystko inne zostawiamy ludziom, którzy mają do danej rzeczy większe predyspozycje niż my. Po prostu łatwo odnajdujemy właściwe role i zadania dla nas, w których możemy się świetnie sprawdzić, nie tracąc czasu na czynności co do których nie mam smykałki.

Po drugie – Bóg nieustannie obdarza nas wspaniałymi pomysłami, inspiracjami, środkami do osiągnięcia celu, właściwymi zbiegami okoliczności i wieloma innymi czynnikami, które przedkładają się sprawne osiągnięcie celu.

Kierując się Intuicją zawsze wiemy, kiedy powinniśmy się czegoś osobiście podjąć, a kiedy np. znaleźć kogoś kto zrobi to za nas za odpowiednią cenę. Mając urzeczywistnioną łatwość, wszystko się naturalnie tak potoczy że my np. dostaniemy odpowiednie narzędzia, pieniądze na specjalistę albo trafimy na kogoś, kto nam coś zrobi za pół darmo.

O ile nie wyznaczamy sobie nierealnych celów to zawsze są jakieś możliwości ich osiągnięcia. Działając z poziomu łatwości nie musimy ani się martwić, ani męczyć w ich osiąganiu, ponieważ zawsze wszystko się tak układa, żeby było łatwo, a więc także lekko i przyjemnie :)

Jak się przejawia zblokowanie

Komplikowanie sobie życia wybierając drogę naokoło np. podejmując się osobiście działań, które nas przerastają albo rezygnując z prostszych rozwiązań w imię czegoś (np. dumy). Brak łatwości pojawia się także jako efekt oderwania od Boga i poczucie, że wszystko musimy sami sobie załatwić (często z poczuciem że działamy jeszcze przeciw światu lub jego części)

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Działanie z poziomu silnego ego np. o cechach typowej „Zosi Samosi”

Jak pracować: Nabrać nieco pokory wobec siebie i Boga, zauważyć że świat, Bóg czy inni ludzie często są w stanie ma zaoferować coś lepszego niż to co sami jesteśmy w stanie zrobić.

***

Wzorzec: Oderwanie od Boga i Intuicji, przekonanie o braku wsparcia i pomocy, konieczność radzenia sobie samemu.

Jak pracować: Przerobić poczucie zasługiwania i poczucia własnej wartości, uświadomić sobie że jesteśmy ważni w oczach Boga, że nasze potrzeby są dla Niego ważne. Uzdrowić sobie wyobrażenia zarówno na temat Boga jak i innych ludzi – że nam dobrze życzą i wspierają nas w naszym życiu.

Przykłady afirmacji

  • „Mogę lekko i łatwo osiągać moje cele”
  • „Otwieram się na łatwość w realizacji moich planów”
  • „Już teraz z łatwością…” – tu wpisujemy to co nam przychodzi z trudnością np. „zarabiam dobre pieniądze”.
  • „Otwieram się na wsparcie Boga/ludzi”