Opis

Delikatność często kojarzy się nam z czymś słabym czy kruchym. Boska delikatność jednak taka nie jest – oznacza ona pewną wrażliwość, ale rozumianą jako otwartość na doświadczanie subtelnych, Boskich energii, a nie jako podatność na nieprzyjemne energie.

Przekonanie o tej słabości wzięło się z tego, że ktoś kto przebywa w wysokich, subtelnych energiach, gdy nagle znajdzie pod wpływem znacznie niższych energii – odczuje to znacznie intensywniej niż osoba, która już wcześniej przebywała w niezbyt dobrych energiach. Nie jest to tak, że ta osoba „obrywa” bardziej, ale po prostu widzi wyraźniej tą różnicę jakości, stąd też wrażenie że ta zmiana jest intensywniejsza.

Człowiek, który rozwija się w miarę harmonijnie nie doświadcza jednak z reguły takich wielkich wahań w doświadczanych energiach (chyba że ma jakieś specyficzne obciążenia, które to powodują), dlatego też rozwijanie swojej delikatności, wrażliwości nie sprawia że ciężej nam się znosi różne nieciekawe energie z otoczenia. Te po prostu odbijają się od nas i przestają być częścią naszego doświadczenia.

Społecznie utarło się, że delikatność jest cechą typowo kobiecą, dlatego najwięcej problemów z jej przejawianiem mają mężczyźni nauczeni tego, że mają być twardzi czy szorstcy w obyciu.

Boska delikatność to swobodne przejawianie tych wszystkich cudownych, subtelnych uczuć i energii. Jest to cecha niezwykle ważna w relacjach z innymi istotami, która pozwala na przejawianie miłości, wsparcia, życzliwości i wszelkich innych Boskich uczuć w odpowiedni sposób tzn. z empatią i wrażliwością, bez jakiegokolwiek narzucania czy robienia czegoś na siłę. Urzeczywistniona delikatność pozwala nam wyczuć te subtelne niuanse, dzięki którym nie popełniamy niepotrzebnych gaf w relacjach z innymi.

Jak się przejawia zblokowanie

Zamknięcie na subtelne uczucia, twardość i szorstkość, problemy z empatią, nachalność w swojej „uczuciowości”, przytłaczanie innych swoimi uczuciami.

Typowe wzorce blokujące cechę

Wzorzec: Przekonanie, że delikatność jest słabością, że zostanie wykorzystana przeciwko nam. Lęk przed skrzywdzeniem emocjonalnym czy psychicznym.

Jak pracować: Uświadomić sobie siłę, jaka płynie z delikatności, z dostrojenia do tych wszystkich subtelnych energii. Uwolnić się od powierzchownych wyobrażeń na temat delikatności. Uzdrowić przeszłe rany.

***

Wzorzec: Mężczyzna powinien być twardy, delikatność zostawmy kobietom.

Jak pracować: Uświadomić sobie, że delikatność jest Boską cechą, a nie płciową, a więc jest tak samo naturalna dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Poczuć, że delikatny mężczyzna to wciąż męski mężczyzna :)

Przykłady afirmacji

  • „Otwieram się na Boską delikatność”
  • „ Jestem wystarczająco męski, gdy jestem delikatny”
  • „Delikatność jest dla mnie bezpieczna i korzystna”
  • „Odkrywam już teraz swoją prawdziwą delikatność”