Bycie człowiekiem sukcesu to nie kwestia znajomości, urodzenia się w odpowiednim środowisku czy predyspozycji genetycznych :) To jest tylko i wyłącznie kwestia nastawienia. Poniżej przedstawiam 10 przykazań człowieka sukcesu :)

1. Człowiek sukcesu nie boi się porażek, dla niego porażki to tylko przystanki na drodze do nieuniknionego zwycięstwa. Szkoda mu nerwów na katowanie siebie porażkami i wypominanie sobie błędów. Zamiast tego szybko wyciąga wnioski i koryguje swoje działania, aby osiągać jeszcze lepsze efekty.

2. Człowiek sukcesu nie marnuje czasu na wątpliwości, podważanie sensu swoich działań, tkwienie w niepewności i czekanie na nie wiadomo co. Zawsze działa, najlepiej jak potrafi na dany moment, nawet jeśli jeszcze nie wie gdzie go to zaprowadzi. Ma do siebie na tyle zaufania, aby wiedzieć że wyjdzie z tego coś dobrego, a w razie porażek i błędów znajdzie drogę na przekucie ich w coś lepszego. Dobrze wie, że nie ma nic gorszego niż bezczynność i bierność, że jest to najgorsza forma życiowej porażki. Lepiej zaryzykować brak sukcesu błędnym działaniem, niż z miejsca skazać się na porażkę brakiem działania.

3. Człowiek sukcesu słucha tylko tych rad, z których można wyciągnąć coś konstruktywnego. Nie przejmuje się opiniami niedowiarków i czarnowidzów – wie że to ich umysłowe zniewolenie, które nie jest częścią jego świata. Mając zaufanie do siebie i Wyższej Siły, która go prowadzi, wie że droga jest słuszna i dobra dla niego. Śmiało więc nią kroczy, nawet gdy wszyscy wokół umierają z przerażenia i „troski”.

4. Człowiek sukcesu zawsze wie czego chce, nawet jeśli nie precyzyjnie, to zna kierunek którym chce podążać. Serce zawsze mu wskazuje mu właściwą drogę. Jeśli się zatrzymuje to na krótko, aby coś przemyśleć czy zmienić priorytety, ale szybko wraca do gry i działa jeszcze lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

5. Człowiek sukcesu nie traci czasu na wikłanie się w cudze manipulacje i presje, nie pozwala sobie narzucić roli, którą inni chcą go „obdarzyć”. Jest indywidualistą dla którego własne cele mają najwyższy priorytet, ale jednocześnie nie zatraca swojego człowieczeństwa i empatii dla innych istot. Nie pozwala sobie na to, aby obciążenia innych ludzi sprowadziły go z jego własnej ścieżki. Trzyma się tylko takich ludzi, z którymi jest mu po drodze.

6. Człowiek sukcesu szanuje i docenia Boskie dary, jakie otrzymuje na swojej drodze. Jest nieustannie wdzięczny za dobro, jakie go spotyka i nie zatruwa swojego umysłu niezadowoleniem i narzekaniem. Wie, że jeśli coś mu nie odpowiada to wystarczy podjąć odpowiednie działania, aby to zmienić.

7. Człowiek sukcesu czuje się bardzo dobrze ze sobą. Bardzo siebie lubi, lubi to jaki jest, w jaki sposób mówi, lubi swoje myśli i działania. Czuje do siebie dużo miłości. Szacunek do siebie przejawia w swoich działaniach i tym jak traktuje siebie, na co pozwala innym w stosunku do siebie. Człowiek sukcesu nie jest ideałem. Doskonale o tym wie i działa mimo swoich ograniczeń, wad i problemów. Nie pozwala sobie na to, aby jego niedoskonałości stawały mu na drodze do realizacji jego celów i marzeń. Akceptuje swoje ograniczenia, uwzględnia swoje limity i nie przekracza pewnych granic z szacunku do siebie i swojego zdrowia.

8. Człowiek sukcesu nie potrzebuje porównywać siebie z innymi ludźmi, ani swoich sukcesów z sukcesami innych ludzi. Dla niego każdy sukces to jego największych skarb, nawet jeśli dla innych to tylko błahostka. Nie obchodzi go to, że jego sukcesy mogą nie robić wrażenia na innych ludziach. Nie podąża za czymś tylko dlatego, że coś jest modne czy powszechnie uważane za sukces. Dąży do tego co jest zgodne z prawdziwą naturą, co daje mu prawdziwe szczęście.

9. Człowiek sukcesu nie zatraca się w tym, co obniża jego potencjał, zaniża energię i sprawność umysłu, ciała i działania. Nie marnuje ogromnych ilości czasu na bezwartościowe zajęcia, nie odurza umysłu używkami, bo zna wartość tego narzędzia. Nie zaniża niepotrzebnie swojej energii dla głupich i szkodliwych działań, bo wie że to go odciąga od wysokich energii sukcesu, szczęścia i spełnienia.

10. Człowiek sukcesu jest w każdym z Was. Niezależnie od tego co przejawiacie z wyżej wymienionych punktów, a czego jeszcze nie. To wszystko jest kwestią nastawienia, a nastawienie można dowolnie zmieniać. Człowiek sukcesu wie, że może się nim stać, nawet jeśli do tej pory nim nie był