Poczucie zadowolenia jest niezwykle ważnym fundamentem dla naszych działań i kreacji.

Większość osób zaczyna pracę nad sobą z powodu niezadowolenia z siebie czy swojego życia. I na początku jest to dla nas głównym motor napędowy, który popycha do działania, do przekraczania swoich ograniczeń i wychodzenia ze strefy komfortu.

W tym miejscu niektórzy wpadają w pułapkę – zaczynają wierzyć w to, że niezadowolenie jest najlepszą rzeczą jaka może ich motywować do działania. A to z czasem staje się coraz większym ograniczeniem. No bo jak mam się delektować osiągniętym szczęściem i spełnieniem, jeśli to ma wyhamować moje ambicje i motywacje do działania?

Z tego powodu powstaje bardzo szkodliwy mechanizm pod tytułem „nacieszę się jak osiągnę wszystko, co jest do osiągnięcia”. Taki człowiek wiecznie musi szukać sobie problemów, niedoskonałości w sobie i się nimi nakręcać żeby jeszcze coś przerobić, coś zmienić, żeby działać i nie zatrzymywać się.

Ten proces może trwać w nieskończoność, ponieważ podtrzymywanie niezadowolenia będzie mu kreować wciąż i wciąż nowe problemy do rozwiązania.

Do zadowolenia z siebie i swojego życia powinniśmy dążyć jak najwcześniej, a nie dopiero jak zrealizujemy długą listę naszych marzeń i celów. Ucząc się bezwarunkowego zadowolenia, otwieramy się na kreacje z zupełnie innego poziomu – Boskiego poziomu, gdzie wszystko kreuje się lekko, łatwo, korzystnie i bez nieprzyjemnych niespodzianek czy rozczarowań.

Zadowolenie jest wspaniałą motywacją do działania na luzie i w zgodzie ze sobą, bo kiedy jestem zadowolony to chętnie przyjmę jeszcze więcej, ale bez presji i wymuszeń na sobie. Kiedy jestem zadowolony to mam luz i przestrzeń do działania w zgodzie ze sobą. Potrafię zachować zdrowy dystans i akceptować rzeczywistość wokół mnie taką, jaką jest.

W zadowoleniu rodzi się luz, spokój i Boska przestrzeń, robi się miejsca dla miłości, szczęścia, spełnienia i wielu innych, wspaniałych, Boskich uczuć.

Zadowolenie jest kluczem do efektywnego, sprawnego i korzystnego działania w świecie i w życiu :)

Komentarze są zamknięte.